SHC Klatovy - HC Sokolov 1:4.

Domácí hned po 92 vteřinách dostali od Sokolova dárek v podobě přesilovky, ale ke gólu měli hodně daleko. Naopak v 6. minutě jásali hosté, když po přečíslení „vykoupal" Pravdu v domácí brance Bauer a bez problémů zavěsil. Sokolovští se ocitli na koni a měli převahu, ze které ale další branku nevytěžili. Vyrovnat mohl Vizinger, jenž dostal výbornou přihrávku zpoza branky, ale v tutovce selhal. Stejný hráč se pár vteřin před sirénou blýskl pěknou individuální akcí, ale ani tu nedokázal zakončit gólovou střelou.

Ani druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Domácí fanoušci museli sledovat trápení svých borců, kteří ani při přesilovkách nepředvedli žádnou slušnou kombinaci, natož zakončenou pořádnou střelou. Během dvacetiminutovky měli Klatované jen dvě slušné šance. Ve 32. minutě, kdy jeli tři na jednoho, ale Čubanova střela skončila v lapačce pozorného gólmana hostů Nechvátala, a pár vteřin před sirénou, kdy Maxa pěkně našel Pousku. Ale ani při něm paní Štěstěna nestála.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí se snahou vyrovnat, ale už po třech minutách přišel šok, když rozhodčí nařídili sporné trestné střílení za sekání Mrázka. Jenže Boušek si na Pravdu nepřišel. Pak se v tutovce ocitl i hostující Pražák, ale nedal, a tak konečně udeřilo na druhé straně. Při přesilovce se puk dostal k Mrázkovi a ten zamířil přesně. Jenže o tři minuty poslali rozhodčí na trestnou lavici domácího Fialu a hosté už po 17 vteřinách trestali. Neuplynula ani minuta a Sokolov se trefil potřetí. To neunesl právě Fiala, který zasypal rozhodčího výhrůžkami a šel předčasně pod sprchy. Klatované, kteří v závěru dostali šanci hrát přesilovku, zkusili ještě odvolat brankáře, ale ani v šesti proti čtyřem se jim nedařilo. Několikrát zbytečně ztratili puk a výsledkem byl gól přes celé hřiště.

„Rozhodlo naše neproměňování šancí. Trápili jsme se, v koncovce jsme byli bezzubí. Sice se nám podařilo srovnat, ale místo abychom se ocitli na koni, tak jsme v oslabení dostali branku a za chvíli další. A pak už jsme se do hry nevrátili," zhodnotil utkání vedoucí mužstva Jiří Aschenbrenner mladší.

Třetiny: 0:1, 0:0, 1:3. Branky a nahrávky: 47. Mrázek (Fiala, Kajer) - 6. Bauer (Boušek), 50. Soukup (Štrach, Vrtek), 51. Boušek (Zmeškal), 59. Zmeškal (Vrtek). Rozhodčí: Sýkora - Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:8 + 25 min. Fiala (KLT).