Hned od první vteřiny (podobně jako v domácím utkání s HC Řisuty) zatlačili Sokolovští domácí mužstvo do obranného pásma a vytvořili si několik vyložených gólovek. Bohužel v koncovkách nebyli úspěšní a děčínský gólman svými zákroky v úvodu svůj tým podržel.

První branka utkání padla v čase 8:08, kdy po přihrávce Kuběny vypálil z mezikruží Jakub Flek a hosté se za svoji aktivitu dostali zaslouženě do vedení – 0:1.
Baník poté hrál dvě přesilovky po sobě, a ač byli sokolovští hráči téměř po celou dobu v obranné třetině domácích, na stavu skóre se nic nezměnilo.

Domácí si své příležitosti připravili až v závěru. I oni v polovině 18. minuty měli možnost početní výhody a zle zatápěli před Hruškou, ale i Baník oslabení ustál. Těsně před koncem třetiny zůstal u mantinelu ležet jeden z domácích hráčů, nejprve nebyl signalizovaný žádný faul, ale po dlouhé poradě hlavního sudího s čárovými byl vyloučen sokolovský obránce Troška na pět minut plus do konce utkání (pravděpodobně za některého ze svých spoluhráčů, protože nebyl v inkriminované době na ledě).

Medvědi tak druhou periodu začínali s téměř pěti minutami v přesilové hře, která se po dvou Baníkem dobře odbráněných minutách přetavila na přesilovku pět na tři, když byl poněkud velmi přísně vyloučen Jeník za podražení. Jenomže v oslabení ve třech vybojoval puk Jakub Flek, přehnal se kolem protihráčů jako rychlík a ujížděl na v nájezdu na Lavingera. Po cestě byl ale faulován a bylo nařízeno trestné střílení. V něm se sokolovský štírek nemýlil a poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2.

Domácí ale zůstali ve hře, neboť po deseti vteřinách využili dvojnásobnou početní výhodu. Bombou od modré vstřelil první gól Děčína obránce Kaltenböck – 1:2.

Baníkovce to ovšem nijak nedeprimovalo, ve 29. minutě během 28 vteřin vstřelili dvě branky. Nejprve využili přesilovou hru, když po střele Gombára se šikovně před Lavingerovou brankou zorientoval Aleš Půlpán, a prakticky hned po buly vystřelil na branku domácích švihovou Švec a po dorážce trefil poodkrytou klec Pavel Kuběna – 1:4.

Poté se dostal opět do sólového úniku Flek, ale na domácího brankáře nevyzrál. Do konce druhé třetiny se pak již nic podstatného neudálo, a tak hosté odcházeli do šaten spokojení s tříbrankovým náskokem.

Ve třetí dvacetiminutovce baníkovci již Děčín celkem moc k ničemu nepustili a zkušeně kontrolovali hru. Domácí se sice snažili o úpravu výsledku, ale Hruška byl vždy na místě a více práce měl Lavinger.
Sokolovu se podařilo nakonec domácího gólmana překonat popáté, když po skvělé kombinaci Sýkory s Račanským a hlavně jeho následné milimetrové přihrávce vstřelil svou druhou branku Aleš Půlpán – 1:5. V závěru utkání se ještě dostal do sólového nájezdu Švec, bohužel trefil ale pouze tyč.
Baník vyhrál zcela po zásluze a za svůj výkon si hráči vítězství určitě zasloužili. Další utkání hrají Sokolovští na svém ledě, když v sobotu od 17.30 hodin přivítají tradičního soupeře, mužstvo HC Klatovy.

HC Děčín – HC Baník Sokolov 1:5 (0:1, 1:3, 0:1).

Branky: 24. Kaltenböck (Hříbal, Kuchynka) – 9. Flek (Kuběna), 24. Flek (TS), 29. Půlpán (Gombár, Račanský), 29. Kuběna (Švec ), 49. Půlpán (Račanský, Sýkora).
Rozhodčí: Horinek – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 11:7, navíc Troška (Sokolov) 5 + do konce. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 359. Sokolov: Hruška – Rohan M., Šik, Jeník, Přindiš, Schusser, Troška, Gombár, Kečkeš – Kuběna, Flek, Švec, Vaněk, Vrána, Rohan T., Sýkora, Račanský, Půlpán, Škop. Trenéři: Michna, Antonik.