Začátek utkání byl vyrovnaný, domácí Medvědi se prezentovali bojovnou hrou, ale šance byly na obou stranách. Pak se začal prosazovat šancemi i hostující Sokolov, zvláště v 8. minutě, kdy velkou šanci hostí neproměnil Rohan.

O chvíli později přišla další příležitost hostí, když na Vajnera ujížděl Říha, ale se svou střelou mezi betony neuspěl.
Následně mohl vstřelit úvodní gól utkání Pelhřimov, jenže útočné akci Hadravy s Třetinou chyběla přesnost s přihrávkou.

V 11. minutě se Baníku naskytla první přesilovka. Sokolovští hráči od modré ostřelovali domácí klec, ale žádná rána se neujala.
Největší šanci měl v početní výhodě Flek, ale v úniku 2 na 1 svou možnost nezužitkoval.

Následoval tlak Sokolova, který zakončil závar před Vajnerem, ale gól nepadl. V následné přesilové hře si Lední Medvědi žádnou větší šanci nevytvořili, a tak nadále platil bezbrankový stav.
Do konce třetiny se pak odehrávala vyrovnaná partie. I když se hostům ještě na konci třetiny naskytla početní výhoda, do kabin se přesto odcházelo za bezbrankového stavu.

Začátek druhého dějství ozdobila rána Rohana, ale domácí brankář byl připravený. Na druhé straně prověřil hostujícího Hrušku Mečiar, ale ani tato střela neskončila brankou.
Následoval tlak domácích Medvědů. V něm měl největší šanci Martin Hadrava, který v úniku dva na jednoho zvolil střelu, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal.
Poté přišla Kuchtova střela, která jen o kousek minula sokolovskou bránu. Vzápětí zahrozili hosté, ale Vajner byl pozorný a dokázal udržet puk před brankovou čárou.
O chvíli později se však hosté dočkali. Tomáš Rohan vystřelil a kotouč skončil až za zády Vajnera – 0:1.

Za minutu bylo pro domácí ještě hůře. Jakub Flek ztečoval šikovně ránu Šika do sítě, a hosté tak rázem vedli o dva góly – 0:2.
Následovala střela domácího Adama, ale ta se neujala a o chvíli později dostali domácí výhodu jednoho muže v poli. V této přesilové hře vyslali Pelhřimovští na hostujícího brankáře několik střel, ale žádná z nich neskončila gólem.

Utkání pokračovalo přesilovou hrou hostí. V jejím úvodu se domácí dostali do úniku, ale bohužel pro ně akce skončila nepřesnou přihrávkou.
Ke slovu přišli znovu hosté, ale všechny jejich příležitosti dokázal zlikvidovat Vajner, a tak zůstal stav utkání stále 0:2.

Po nevyužité přesilové hře Medvědů měli šanci bratři Hadravové, ovšem Marek trefil pouze tyč hostující branky.

A tak udeřili na druhé straně hosté. Petr Račanský předvedl svůj oblíbený výjezd zpoza branky, důraz na brankovišti a nadvakrát dotlačil puk do domácí sítě – 0:3.
Do konce třetiny se již žádné větší příležitosti na obou stranách nezrodily, a tak šel do kabin Sokolov s tříbrankovým vedením.

Třetí třetina začínala přesilovou hrou domácích, v níž si dokázali Medvědi vytvořit několik velmi slibných situací, ale žádná z nich neskončila gólem.
Ve 43. minutě měli domácí gól na hokejkách, konkrétně Filip Kasalý, ale trefil pouze břevno. Následovala přesilovka Pelhřimova. V té si ale Medvědi nedokázali vytvořit nic zajímavého, a tak si Sokolov i nadále držel své tříbrankové vedení.

A to mohli „horníci" ještě zvýšit svůj náskok, ale domácí Mečiar přečíslení Baníku dva na jednoho přerušil svým obranným zákrokem.
Ve 48. minutě se však radovali Medvědi. Martin Hadrava dokázal puk protlačit do hostující branky – 1:3.
Následovaly šance hostí, se kterými si však dokázal poradit skvěle chytající Vajner.

Poté měli domácí výhodu přesilové hry. V té si však Medvědi nedokázali vytvořit žádné větší šance, a tak si Sokolov nadále držel své dvoubrankové vedení.
Jenže poté byli na obou stranách vyloučeni hráči, tudíž se pokračovalo ve hře 4 na 4. V této herní situaci se více dařilo domácím. V 58. minutě si Miroslav Kopic najel před hostujícího brankáře a překonal Hrušku – 2:3.

Necelou minutu a půl před koncem vyhodil hostující hráč puk mimo hřiště a domácím se tak naskytla výborná šance na srovnání. Pelhřimovští zvolili hru bez brankáře. Domácí však v powerplay v koncovce nic nevymysleli, a Sokolov si tak odvezl všechny tři body.

Baník se tentokrát na vítězství hodně nadřel, ale body si určitě zasloužil. Navíc vedoucí Kobra Praha prohrála v Děčíně a v čele tabulky už má na Sokolov pouze jednobodový náskok. Navíc ji čeká do konce základní části ještě utkání právě na hornickém ledě.

Nejbližší zápas ale sokolovští hokejisté odehrají ve středu 4. února, kdy cestují do Jindřichova Hradce, tam nastoupí od 18.00 hodin proti místnímu Vajgaru.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Baník Sokolov 2:3 (0:0, 0:3, 2:0).
Branky: 49. Hadrava Martin (Hadrava Marek, Kadlec), 58. Kopic (Adam, Třetina) – 28. Rohan T. (Vrána, Vaněk), 29. Flek (Šik, Sýkora), 36. Račanský (Říha). Rozhodčí: Mertl – Vavruška, Dudeš. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely: 30:37.
Pelhřimov: Vajner – Adam, Kasalý D., Mečiar, Srdínko, Šidák – Kasalý F., Hadrava Marek, Kubát, Třetina, Kadlec, Vopátek, Hadrava Martin, Kopic, Siřiště, Kuchta. Trenéři: Ivan Padělek.
Sokolov: Hruška – Rohan M., Šik, Přindiš, Novák, Schusser, Gombár, Kvapil, Tvrdek – Kuběna, Dobřemysl, Švec, Vaněk, Vrána, Rohan T., Sýkora, Flek, Půlpán, Říha, Račanský, Škop. Trenéři: Mikuláš Antonik, Jan Michna.