Oba týmy začaly duel opatrně. Ve druhé minutě se ke střele dostal osamocený sokolovský Kukla, ale domácí Abrahám udržel puk před čarou. Vrchlabí se posléze dostalo do protiútoku, Jandejsek ale HC Stadion do vedení nedostal.

První vyloučení zápasu bylo k vidění v šesté minutě a domácí tým dostal výhodu jednoho hráče v poli. Tu také v čase 5:41 využil Tomáš Šťastný, který proměnil přihrávku od Filipa – 1:0.

HC Stadion držel puk v obranném pásmu hostů, navýšit mohl tečí Bláha, ale minul. Ve druhé polovině první třetiny byly k vidění menší šance na obou stranách, žádná však neskončila gólem. Více střel však musel pochytat hostující Hruška. V 18. minutě byl vyloučen také vrchlabský hráč, Sokolov se sice držel v útočné třetině, ale žádná střela za Abraháma neprošla a do šaten se odcházelo za stavu 1:0 pro HC Stadion.

Druhá třetina nabídla mnoho šancí i vyloučení na obou stranách. Nejprve přihrával domácí Jirků na Srnského před Hruškovu branku, ale gól z toho nebyl. Následovalo vyloučení vrchlabského Klementa 2+2 minuty za vysokou hůl, domácí však drželi čisté konto.

Zkomplikovali si to dalším vyloučením, kdy Jandejsek dostal dvě minuty za krosček, a HC Stadion tak bránil ve třech hráčích. Hosté poté domácí zamkli v jejich obranném pásmu a nepustili je ani k vyhození puku. Bohužel vyrovnání se nezrodilo, i když Sokolovští početní výhodu, trvající téměř tři minuty, sehráli dobře. Ke konci přesilovky už zvedali hosté ruce, ale bylo z toho pouze nastřelené břevno po bombě Petra Kukly.

Až když bylo Vrchlabí ve čtyřech, podařilo se jeho hráčům konečně dostat ze třetiny a ohrozit Hrušku. Hejdovi rána ale nesedla a skóre se neměnilo. Domácí Bláha se dostal do největší šance utkání, ale brankář Hruška vytáhl zákrok z kategorie fantastických.

Na začátku druhé poloviny utkání byli aktivnější vrchlabští hráči, ale sokolovský gólman bravurně zvládal odrážet všechny útoky. Neporadil si s ním domácí Urban, Šťastný, Procházka ani Bláha. 40. minuta nabídla vyloučení na obou stranách, hra 4 na 4 se poté přesunula také do začátku poslední třetiny.

A začátek třetího dějství ve čtyřech hráčích se povedl domácímu Vrchlabí, na 2:0 navyšoval opět Tomáš Šťastný střelou do odkryté branky – 2:0. Opět asistoval Filip, a hosté tak museli zabrat, pokud chtěli dosáhnout alespoň na bod. Už v plném počtu se do šance dostal domácí útočník Maďar, Hruška ale opět svůj tým podržel.
V čase 49:00 byl vyloučen hostující Truhlář. Následovalo další vyloučení, Baník tak musel jít do tří a o 40 vteřin později byl vyloučen ještě Gombár. Hosté se ale v oslabení celkem bez problémů ubránili.
Také Sokolov ale ukázal, že se nevzdává, a Binias těsně minul. V 56. minutě bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch hostů po zákroku Jirků na Jiruška. Baník však branku nedal, Jiruškovi se nevyvedla klička a domácí stále vedli 2:0.
Sokolov měl celkem paradoxně na konci třetí části více sil a byl aktivnějším týmem. Minutu a půl před koncem základní hrací doby to zkusili hosté bez brankáře, navíc po vyloučení domácího Klementa. HC Stadion se však ubránil a svůj hattrick završil Tomáš Šťastný střelou do prázdné branky. V čase 59:44 jel trestné střílení také HC Stadion, konkrétně Urban, který ale minul, a tak do konce zápasu už gól nepadl.
Škoda, při troše štěstí byl alespoň bodík k dosažení, před baníkovskými hráči však klobouk dolů za sympatický bojovný výkon, který ocenili i domácí hráči a trenéři.
HC Stadion Vrchlabí – HC Baník Sokolov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).
Branky: 6. Šťastný (Filip, Procházka), 41. Šťastný (Filip), 60. Šťastný (Filip). Rozhodčí: Veselý – Novák, Potůček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 777.
Sokolov: Hruška – Gombár, Priškin, Truhlář, Binias – Říha, Račanský, Kukla, Kašpar, Jirušek, Dimitrov, Sus . Trenér: Jaromír Carvan