K prvnímu utkání nastoupí Baník dnes od 18 hodin proti nováčkovi ze Dvora Králové, kterému patří v tabulce osmá příčka. Sokolov se potom ze třetího místa stále více dotahuje na druhý Děčín, na který ztrácí již pouhé dva body.

První vzájemný duel ve Dvoře Králové skončil vítězstvím Baníku 3:1, a hornický celek je tak favoritem i v odvetě. I když. „Budeme se muset vyrovnat s odchodem Harkabuse a Osmíka (píšeme na jiném místě pozn. autora), musíme přeskupit útoky,“ poukazuje trenér Baníku.

Navíc Dvůr je evidentně v pohodě. O víkendu sice odpočíval, předtím ale naložil Bílině desítku. „Střelecky se jim daří, mají v kádru Rusa Pozdnyakova, který dává góly, je tam šikovný mladý Hrazdíra,“ upozorňuje Jäger.

Ten očekává pořádnou bitvu. „U nich jsme vyhráli, ale byl to vyrovnaný zápas, stejné to bude i ve středu. Bude to velmi náročné utkání,“ předpovídá.

V posledním kole Baník vyhrál v Bílině 8:5. „Bodů si nesmírně vážíme. Tak jak jsme předpokládali, byl to těžký soupeř. Odehráli jsme zápas, který měl svoji kvalitu, z naší strany jsme viděli krásných osm vstřelených gólů,“ vrací se sokolovský kouč k duelu na severu Čech. S obrannou hrou Baníku už to bylo o poznání horší. „S defenzivou jsme nebyli spokojení, dostali jsme pět gólů, čtyři z nich nám dala lajna Mála, Hrdlička, Kýhos, i když jsme na ně hráče upozorňovali,“ říká zklamaně Michal Jäger.

To se má v dnešním utkání se Dvorem Králové změnit. „Musíme to zlepšit, hrát v obraně jako v předešlých zápasech,“ zdůrazňuje na závěr kouč Baníku.