Ve středu v Ústí nad Labem se horníci dostali již v první minutě do vedení zásluhou Kadeřávka. Domácí sice v 9. minutě srovnali, ale Švec přispěchal po 63 vteřinách s odpovědí a Baník znovu vedl.

Ústí se ale podařil obrat. Ještě v první třetině vyrovnal na 2:2 Pšenička a v polovině druhé třetiny se Ústečané poprvé radovali z vedení po využité přesilovce Mrňou.

Baník se ale nenechal zdeptat a velmi důrazně zareagoval. Po minutě skóroval Houška a 37 vteřin po něm Berčík převrátil skóre znovu na sokolovskou stranu – 3:4.

Definitivní rozřešení přinesla 54. minuta, kdy hosté ze západu Čech využili Houškou početní výhodu.

„Tak my obecně máme v Ústí vždy velký problém s velikostí hřiště. Nechceme na velkým hřišti hrát pasivní, defenzivní hokej. Chceme hrát aktivně, samozřejmě jsou fáze zápasu, kdy se nám to občas vymstí. Myslím si, že dnešní utkání jsme vyhráli díky tomu, že jsme měli lepší disciplínu než domácí a tou disciplínou a využitou přesilovou hrou si troufám říct , že jsme si zaslouženě řekli o tři body,“ zhodnotil zápas sokolovský kouč Karel Mlejnek.

V sobotu zamíří Baník k důležitému utkání na led předposlední Kadaně, potom horníky čeká série čtyř domácích utkání.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov 3:5 (2:2, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 9. Filip (Hasman, Zukal), 17. Pšenička (Filip, Vl. Brož), 30. Mrňa (Severa, Vl. Brož) – 1. Kadeřávek (Vracovský), 10. Švec (M. Zadražil), 31. Houška (Vracovský), 32. Berčík (Houška, Grim), 54. Houška (Švec, M. Zadražil). Vyloučení: 3:5. Navíc Mrňa (UNL) – OT 10 mi. Využití: 1:1. Diváci: 305.