Baráž o udržení ve druhé hokejové lize nabírá na obrátkách. Sokolovský Baník po středeční domácí výhře nad Jindřichovým Hradcem měl v sobotu opět výhodu vlastního stadionu. S Technikou Brno ale hornický celek neuspěl. Prohrál v prodloužení 3:4.

Duel měli přitom domácí velmi dobře rozehraný. Na úvodní gól se čekalo, přes množství vyloučení na obou stranách, až do závěru druhé třetiny.

Ve 36. minutě při vlastním oslabení přistrčil v pádu Davídek kotouč rozjetému Račanskému a jeho únik museli hosté uhasit faulem. Trestné střílení sokolovský útočník zužitkoval s využitím horní tyčky brilantně a strhl tak vedení na stranu Baníku.

Navíc po dalších 78 vteřinách využil nabídku Davídka ze vzduchu Trapl a domácí rázem vedli o dvě branky.

Baníku se dařilo i na začátku třetího dějství, ve 47. minutě svým druhým gólem zvýšil již na 3:0 Račanský.

Euforie.

Těžce vydřený tříbrankový náskok. Velmi důležitá výhra na dosah.

Potom ale přišla malá katastrofa. Hosté si dokázali nejen vytvořit obrovský tlak, ale také smazat tříbrankové manko. V prodloužení potom dokonce urvali výhru.

„Jsem vyřízený, jsem unavený, jsem smutný. Stejně jako všichni kluci na střídačce jsem tam nechal úplně vše. Udělal jsem všechno, co bylo v mých možnostech. Omlouvám se, víc toho zatím nedokážu," uvedl po utkání zdrcený gólman Baníku Ondřej Kuchař. Vyjádřil tak pocity celého sokolovského mužstva.

Rozhodující zápas baráže čeká hokejisty Baníku ve středu na ledě Techniky Brno.