Hokejisté sokolovského Baníku nečekaně ve čtvrtém utkání sudá–lichá prohráli. A vysoko. Na ledě do té doby posledního týmu skupiny střed z Kutné Hory dostali šest branek. Ještě více ale mrzí výkon hráčů, který neměl s těmi předchozími nic společného.
První možnost měli baníkovci. Při přesilovce čtyři na tři ale výborně zasáhl Barta proti šanci Jora. V čase 2:45 se už pohlo skóre. Kadlec dostal puk před Závorku a s přehledem zakončil – 1:0. Strhující tempo trvalo i nadále. Polák v přesilové hře pálil z blízka jen do betonů sokolovského brankáře. První třetina byla také ovlivněna častým vylučováním na obou stranách a v 19. minutě předvedl nádhernou samostatnou akci Bláha, kterou zakončil Kraučuk – 2:0.
Hned po přestávce se uvolnil domácí Kraučuk až před bránu soupeře, ale Závorku nepřekonal. Poté sokolovský brankář betonem vyrazil Králíčkovu dorážku, ovšem o dvě minuty později už nestačil reagovat na teč Štrosa po střele Janaty – 3:0. V další šanci nedokázal překonat ležícího Závorku Králíček. Ve 31. minutě na druhé straně na brankové čáře čaroval Barta a zamezil tak možnost skórování Soukupa. Ovšem v čase 31:08 přeci jen Barta kapituloval, když ho od modré prostřelil sokolovský Pavlas při signalizovaném faulu – 3:1. Další branka do brány Sokolova přišla ve 37. minutě, kdy Polák nejprve ve velké šanci přestřelil bránu, ale pak Štros vybojoval kotouč pro Beránka, který se nemýlil – 4:1. A vteřinu před koncem třetiny pohlednou kombinaci domácíh zakončil gólově obránce Hornyš – 5:1.
Třetí třetina už tak strhující tempo neměla. Sokolovští měli možnost ke snížení skóre při přesilové hře, ale domácí podržel brankář Barta. V čase 45:17 vystartoval z trestné lavice domácí Králíček, jehož perfektně našel Kraučuk a bylo to 6:1. V 50. min. vychytal Barta senzačně Diblíka a na druhé straně napálil Florian tyč Závorkovy brány. Utkání zakončil kutnohorský brankář Barta exhibičním zákrokem lapačkou proti pokusu Soukupa.
Trenér Baníku Karel Potužník se také za nic neschovával. „Byla to tragédie. Obrovský propadák celého mužstva,“ přiznal kriticky po utkání. „Jsem zklamaný, hráči absolutně nedodržovali pokyny, jak školáci,“ pokračoval v hodnocení Potužník. Toho zklamali hlavně klíčové opory mužstva. „Byli u čtyř branek. Vlastně jen Závorka a Veverka v utkání podali očekávané výkony. A herně i Toms, který se vrátil do Sokolova po zkouškách jinde, i když u nějaké branky také byl. Jinak to bylo hrozné. Bez nasazení. O to víc mě mrzí, že na zápas přijeli naši fanoušci takovou dálku a vidí takovou bídu,“ omlouval se trenér fan klubu.

A střídat špatně hrající hráče? Ono ani nebylo kým! „Zase jsme jeli v patnácti lidech. Není to omluva, hráčká kvalita tam byla, ale vystřídáním by si špatně hrající hráč uvědomil, že se musí zlepšit. Takhle jsme to museli dohrát až do konce,“ dodal rozzlobený kouč.

HC Sršni Kutná Hora – HC Baník Sokolov 6:1 (2:0, 3:1, 1:0). Branky: 3. Kadlec (Bláha), 19. Kraučuk (Bláha), 26. Štros (Janata), 37. Beránek (Štros), 40. Hornyš (Jančařík), 46. Králíček (Kraučuk) – 32. Pavlas (Kašpar). Rozhodčí: Mareš – Svoboda, Goder. Vyloučení 11:11. Využití 2:0. Diváci: 502.