Nejhorší tři týmy stávajícího ročníku druhé hokejové ligy bojují o setrvání v soutěži, Technika Brno, Vajgar Jindřichův Hradec a Baník Sokolov. Hraje se systémem každý s každým doma a venku, poslední sestoupí do kraje. Odehrány jsou zatím dva duely.

Dnes je na programu barážový zápas s pořadovým číslem 3. Baník Sokolov přivítá na svém ledě v odvetě právě Vajgar Jindřichův Hradec. „Doma musíme bodovat. Ve středu proti Jindřichovu Hradci a v sobotu proti Technice Brno," zdůrazňuje trenér hornického celku Jiří Parkmann.

Sestava Baníku bude hodně podobná té sobotní na jihu Čech, s jednou výraznou změnou. K dispozici bude pilíř zadních řad, obránce Vojtěch Šik. „Je to náš klíčový hráč, věřím, že nám hodně pomůže," říká sokolovský kouč.

Základem úspěchu bude vyvarování se hrubých individuálních chyb. To se v Jindřichově Hradci nedařilo, „horníci" kvůli nim rychle prohrávali 3:0, a když se ve druhé třetině přiblížili Vajgaru na dostřel, přišly další. „S hráči jsme si udělali v šatně sezení a něco jsme si k tomu řekli," prozrazuje Parkmann, podle kterého není Vajgar nad síly jeho týmu. „Hráči se přesvědčili, že se s Jindřichovým Hradcem dá hrát, musí být ale disciplinovaní a proměňovat šance," má jasno trenér Baníku Sokolov.

Utkání začíná v 18 hodin, ženy a všichni mladší 18 let mají vstup zdarma.