Sokolov, snad kromě Kurfürsta, nastoupil v nejsilnějším složení a na ledě to bylo znát. Domácí šli i rychle do vedení gólem Hafijaniče, ale Funk a Hromádka stejně rychle otočili skóre na nejdeckou stranu.

Stav 1:2 pro hosty trval až do 46. minuty, kdy se nenápadnou střelou prosadil domácí kapitán Ivan Říha. V závěru sice měla obě mužstva několik šancí, ale utkání nakonec skončilo nerozhodně 2:2.

„Ani bych neřekl, že je to překvapení. Chtěli jsme uhrát aspoň remízu, abychom do Nejdku nejeli s prohrou. Měli jsme tam i šance, mohli jsme vstřelit i nějaký gól navíc, ale nepovedlo se. S remízou jsme však spokojeni,“ říká opora sokolovského týmu, gólman Jakub Frček.

Ten drží Baník po celou sezonu a nejinak tomu bylo v sobotním utkání. „Sezonu si užívám úplně parádně. Začínal jsem v Baníku, chytal jsem tady někdy do osmé třídy, takže jsem se vrátil na svou domácí půdu a hraju s klukama, co jsem začínal. Takže je to super,“ je spokojen s premiérovou sezonou v dresu sokolovského béčka Jakub Frček.

Bod nakonec bere i tým Nejdku, který byl v utkání mírným favoritem. „Sešla se dvě vyrovnaná mužstva. A byl to hodně vyrovnaný zápas. Myslím si, že jsme měli trochu respekt ze soupeře, protože jsme je viděli hrát v Ostrově. Ale myslím, že jsme to zvládli. Uvidíme, jestli pro nás ta remíza bude mít cenu nebo ještě ne,“ hodnotí zápas Martin Gombár, obránce Nejdku.

Na poměry krajské ligy nepadlo příliš branek, sokolovský gólman Jakub Frček tak neopomněl pochválit své spoluhráče. „Dneska to byl jeden z nejlepších zápasů od kluků směrem do defenzivy. Ve druhé třetině jsem neměl skoro žádnou práci, měl jsem jen pár zásahů. Akorát začátek jsme trochu v defenzivě podcenili, dostali jsme v něm dva góly. Ale jinak jsem s klukama určitě spokojen.“

V závěru pak nechyběly na ledě ani emoce. Sokolovský gólman očekává, že vyhrocená by mohla být i odveta. „Bude to těžké a asi i vyhrocené, jak jsme viděli ke konci. Nějaké rvačky a pošťuchování tam proběhly. Nedají nám to zadarmo,“ říká směrem k odvetě sokolovský brankář.

Martin Gombár jako zástupce Nejdku bere v odvetě jen vítězství. „Chceme vyhrát a pokračovat v sezoně dál. Nevím jak Sokolov, ale my určitě. Takže já věřím, že se nám to povede.“ Obránce, jenž v Sokolově také působil, si však je vědom i nedostatků ve hře Rebelů. „Musíme zlepšit střední pásmo. Tam jsme dneska hořeli. Sokolov si tam projížděl, jak chtěl. Ale já věřím, že trochu potrénujeme a zvládneme to,“ uzavírá rozhovor Martin Gombár. Další zápasy: Čerti Ostrov Stadion Cheb 2:8.

Tomáš Bouda