Mladý Sokolovák utržil tržnou ránu na čele, kterou muselo spravit šest stehů, poté co na děčínském stadionu opustil místo určené pro hosty a byl napaden. „Šel si během druhé třetiny s kamarádkou pro pivo. Ačkoliv věděl, že nesmí kvůli bezpečnosti chodit sám. A tam dostal ´hlavičku´ od jednoho z děčínských fanoušků," říká Zdeněk Weber ze sokolovského fanklubu.

V následující chvíli se vydali Sokolováci svému kamarádovi na pomoc, jenže na místo se hrnuli z opačné strany rovněž domácí fans. Na oválné chodbě tak nabíhala asi třicítka hostí proti více než stovce domácích. Větší potyčce ale zabránili přítomní městští strážníci, kteří oba tábory rozdělili, děčínskému příznivci potom zabavili teleskopický obušek. „Myslím, že lidé mohou být rádi, že jsme tam byli. Mohlo totiž dojít k mnohem větší újmě na zdraví," říká ředitel strážníků Marcel Horák.

Dalšímu konfliktu zabránila asi patnáctka strážníků a desítka přivolaných policistů se psy po utkání, kdy na Sokolováky před stadionem čekaly téměř dvě stovky domácích s touhou po odvetě. Hosté pod ochranou strážců pořádku nastoupili do svého autobusu. Při průjezdu rozzuřeným davem došlo pouze k verbálním útokům, nakonec však přece jen i ke škodě. Domácí útočníci hodili do oken autobusu předměty, které rozbily dvě boční skla v přední části vozu. „Nechtěl jsem ale zastavovat, měl jsem strach, že mi rozmlátí celý autobus," říká řidič autodopravy Václav Vyskočil. Ta fanouškům autobus poskytla paradoxně zdarma. „Nadšený samozřejmě ze škody za 20 tisíc nejsem, ale zapůjčení autobusu nelituji, to mi okna stejně nespraví. Chtěl jsem klukům pomoct k postupu alespoň takhle, jsem přeci baníkovec, a povedlo se," dodal Vyskočil, mimochodem bývalý hráč a trenér Sokolova.

Celý incident měl být odvetou za předchozí páteční útok baníkovců na fanoušky Děčína v Sokolově. Po zápase totiž část sokolovských příznivců zřejmě neunesla po prohře Baníku provokace děčínských fans. „Chovali se jak prasata, uráželi lidi, dělali obscénní gesta před dětmi," stěžovala si návštěvnice utkání na chování Děčíňáků.

K prvnímu střetu došlo již při odchodu diváků ze zápasu u bufetu na stadionu, poté na schodech a celý konflikt vygradoval venku před mikrobusem Děčína, kde se rozhořela bitka a domácí hosty zahnali dovnitř, přitom padaly rány, došlo však i na „férovku". Na silnici se válela dýmovnice, která skončila zastrčená za stěračem vozu. Klid zjednali přivolaní policisté.

Hosté však celému útoku trochu přidali. Podle nich mělo dojít k mnohonásobné přesile, mlácení dívek, četným zraněním, vhození dýmovnice do busu a tak také akci prezentovali na sociálních sítích. To však domácí zcela odmítají. „Nebyla to žádná sedminásobná přesila, mlácení dívek je nesmysl," nechápe Weber, který se snažil situaci na místě uklidnit.

Nicméně na problém v Děčíně tak bylo dopředu „zaděláno". Jeden z činovníků HC Děčín také neoficiálně varoval, ať Sokolováci na sever radši nejezdí. Fanklub Děčína poté sice ústy svého šéfa jakoukoliv odvetu odmítl, ale i u samotného fandění to vydrželo jenom při uvítacím „Zdravíme Sokolov", poté již zněly obvyklé urážky, atmosféru dokreslovala vlajka s nápisem „smrt Baníku". Nutno podotknout, že si hosté nenechali v hledišti přes početní převahu soupeře nic líbit.

Rozlišná stanoviska zaujaly k incidentům svých příznivců oba kluby. Zatímco sokolovský přispěchal ihned s omluvou, děčínský dosud situaci nijak nekomentoval. Fanklub Děčína pouze stroze konstatoval, že za rozbitím oken nestojí jeho členové.

Podle posledních informací se ale děčínský rozbíječ skel našel, respektive ho odhalili díky videím sami sokolovští fanoušci.