Když dáš do hry srdce a máš trochu štěstí, můžeš porazit kohokoliv. Tohle staré rčení se beze zbytku naplnilo ve středu večer na zimním stadionu v Sokolově. V rámci 19. kola soutěže zavítaly na hornický led favorizované Klatovy, kterým patřila před utkáním druhá příčka tabulky, navíc přijely nejen s 21 hráči, ale také s mladými posilami z extraligové Plzně.

Na domácí Baník to nestačilo. Sokolovští borci předvedli bojovný, obětavý výkon na hranici svých možností a mohli se radovat nejen ze zisku tří bodů, ale také z vysoké výhry. Do kabin je po závěrečné siréně vyprovázel aplaus ochozů, na to jsme si ale letos již tak nějak zvykli.

Zápas přitom nezačal pro domácí příliš dobře, již po 18 vteřinách hry zamířil na trestnou lavici Tvrdek a po chvíli se za gólmanem Baníku Fečem ozvala tyčka. Jenže domácí se v dalším průběhu svého oslabení dostali před branku Klatov a jejich neuvěřitelný důraz z opakujících dorážek znamenal kotouč za zády Kukina 1:0. Autorem gólu byl Beránek.

Zbytek přesilovky Klatov domácí přestáli, Tvrdek skočil na led a po půl minutě si zpracovával na útočné modré přihrávku Krejsy. Rozjetý potom prošel středem mezi obránci a střelou nad vyrážečku zvýšil na 2:0.

Začátek z říše snů? To nebylo vše!

Domácí povzbuzeni překvapivým dvougólovým vedením se dál vrhali do útoku, hlavně v okolí branky si svou agresivitou vytvářeli silný tlak a ten vyústil v 8. minutě ve třetí zásah, puk poslal do klece Klatov Jirušek 3:0.

I rozradostnění diváci se tázavými pohledy ptali, co že se to děje na sokolovském ledě. I v dalším průběhu první části měli domácí navrch a pozornou, obětavou defenzivou hosty do vyložených šancí nepouštěli.

Druhá třetina nebyla tak kvalitní, i kvůli častým vyloučením. To se týkalo hlavně klatovských hráčů, s přibývajícím časem reagovali na vývoj zápasu podrážděně a usedli na trestnou lavici hned sedmkrát. Domácí naproti tomu jen jednou, a to se jednalo ještě o trest z první části hry, rozpůlený přestávkou. Početní výhody se ale Baníku vůbec nedařily. Přesto domácí svůj náskok navýšili, ve 32. minutě totiž znovu předvedli důraz na brankovišti a po nastřelené tyčce nasměroval kotouč do branky Račanský 4:0.

Ani v závěrečné třetině se žádný obrat nekonal. Hosté se snažili, ale na domácí velmi odhodlaně hrající výběr to prostě nestačilo.

Naopak. Pro Klatovy si Baník připravil další ledovou sprchu. Ve 46. minutě by za kruhy v útočném pásmu Račanský nebyl u puku nejdříve, kdyby se ovšem nevrhl střemhlav na led. Černou gumu pak znovu postrčil před branku hostí, kde operoval Tvrdek s Kuklou, a druhý jmenovaný ho dotlačil za gólmana celku z Pošumaví.

A aby toho nebylo málo, přesně o minutu později se trefil pohotovou střelou z první ze středu modré čáry Beránek přesně mezi betony strážce klatovské svatyně.

Hosté zaznamenali čestný úspěch až v 55. minutě střelou z ostrého úhlu v podání Pacandy.

V poslední minutě ještě mohl vyšroubovat domácí výhru Krejsa, ale z nařízeného trestného střílení mířil mimo.

HC Baník Sokolov - HC Klatovy 6:1 (3:0, 1:0, 2:1).

Branky: 2. Beránek (Kašpar), 3. Tvrdek (Krejsa), 8. Jirušek (Tvrdek, Gombár), 32. Račanský (Kukla), 46. Kukla (Tvrdek, Račanský), 47. Beránek (Binias, Zikmund) 55. Pacanda (Topinka, Němec).

Rozhodčí: Michal Kostourek (Karlovy Vary) - Petr Fiala, Michal Havelec (oba Sokolov). Vyloučení: 5:9, navíc Marcel a Růžička (oba KLT) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 450.

Sokolov: Fečo - Říha, Priškin, Binias, Gombár, Michálek, Rulík Kukla, Račanský, Tvrdek, Jiroušek, Kašpar, Krejsa, Zikmund, Vrána, Beránek, Pfister. Trenér: Carvan.

Klatovy: Kukin - Chalupa, Růžička, Slavík, Holý, Marcel, Houfek, Leština Tulačka, Kristl, Beran, Schleiss, Přikryl, Michel, Váchal, Beneš, Kepka, Topinka, Pacanda, Němec. Trenér: Vostřák.