Sedm let působil v Sokolvoě trenér a manažer Jaromír Carvan, teď odešel na sever Čech, kde povede druholigový tým Děčína.

Carvan zahájil 2. května 
s A mužstvem letní přípravu. „Jednání s panem Havlíčkem bylo dlouhodobější. V poslední sezóně jsem cítil, že moje pozice 
v Sokolově je jiná. Nebylo to to pravé ořechové. Proto jsem začal jednat s Děčínem. A jsem tady," vysvětlil nový kouč HC Děčín, který bude působit jako metodik mládežnických kategorií. „Tam je cíl jednoznačný. Je potřeba sjednotit všechny týmy od první třídy až po juniorku. Chceme, aby všichni hráli stejný styl hokeje. Dětí je tady dost. Důležité je, aby šel hokej v Děčíně vzhůru. Také bychom chtěli vychovat více kmenových hráčů a směrovat je k dorostu, juniorce a týmu mužů," vysvětlil rodák ze Slaného.

Medvědi skončili v minulé sezóně hluboko pod příčkami zajišťujícími play-off. To by měl nový kouč rozhodně změnit. „Uděláme vše pro to, aby se to neopakovalo. Hráčský potenciál tady není vůbec špatný. Musíme se svědomitě připravit, bylo by dobré dostat do ochozů co nejvíce diváků. A rozhodně to chce důstojnější umístění v tabulce," zdůraznil Carvan.

Odchod ze Sokolova pro něj nebyl nejlehčí, angažmá v Děčíně ale bere jako novou výzvu. „Do Sokolova jsem přišel v květnu 2009. Momentálně tam i žiji, takže ten odchod nebyl nejlehčí. Narodil jsem se a s hokejem začal ve Slaném. 
A podívejte, kam mě moje práce zavála. Teď jsem ale 
v Děčíně, budu za něj bojovat, dělat práci na sto procent a snažit se, aby to všechno bylo k užitku celého klubu," podotkl.
Dva měsíce se budou děčínští hokejisté věnovat neoblíbené letní přípravě. „Budeme se připravovat standardně, prostě klasika. Jednou týdně budou čtyři tréninky, pak zase pět tréninků. Vše bude trvat do konce června, začátkem srpna pak poprvé vyjedeme na led," prozradil bývalý hráč Jihlavy, Kladna, Liberce, nebo Šumperku.

„Zatím se rozkoukávám, seznamuji s trenéry. Přeci jen jsem tu teprve od pondělí. Chvilku to bude trvat," dodal s úsměvem.

A jak se bude měnit hráčský kádr? To už byla otázka na manažera klubu Jana Havlíčka. „Chceme tým věkově přebudovat. V týmu po vzájemné dohodě končí dva zkušení útočníci Milan Buďa a Lukáš Zika, se kterými už nepočítáme. Opět se budeme poohlížet po lokálních hráčích. Potenciál ukázali i kluci, kteří se v týmu objevili na začátku ledna. 
Ať už Patzelt, Vykouk nebo Brandejský. Věřím, že dokážou nahradit zkušenější hráče," sdělil Deníku Havlíček.
Zdroj: http://decinsky.denik.cz/hokej_region/carvan-chceme-do-ochozu-dostat-co-nejvice-divaku-20160505.html