V sobotu přišla druholigové fotbalisty Sokolova v utkání s Táborskem podpořit také část hokejistů Baníku, vedle Ivana Říhy, Romana Kašpara a Jana Tomečka také Miroslav Hudák a Dominik Vaněk. Ti si pochvalovali dosavadní průběh sezony. „Je super, že klub, ve kterém jsem vyrůstal, má takový úspěch, jako je letos, a postoupili jsme do baráže o první ligu,“ říká Hudák, který se do Sokolova vrátil z Energie Karlovy Vary. „Je to úžasný úspěch, který před sezonou nikdo nečekal,“ doplňuje ho Vaněk.

Výkonům sokolovských hokejistů také odpovídaly bouřlivé ovace příznivců Baníku po posledním duelu vyřazovacích bojů. „Oslavy jsme si neskutečně užívali, fanoušci vytvořili parádní atmosféru, za což bych jim chtěl moc poděkovat,“ vzkazuje Dominik Vaněk. „Hraje se to hlavně pro lidi, kteří si zaplatí nemalé vstupné a chtějí se bavit. Doufám, že to není poslední úspěch a i nadále jim budeme předvádět podobný, ne-li ještě lepší hokej,“ dodává Miroslav Hudák.

Dnes odstartuje konečně baráž o první ligu, Baník začíná na ledě Mostu. „Šance na postup tu určitě je, i když týmy, které postoupily do baráže anebo jsou z první ligy, přestože hrály na posledních příčkách, mají také velkou kvalitu. Bude to velice vyrovnané a těžké, ale věřím, že se s klukama o to popereme a dokážeme tenhle historický úspěch pro Baník vybojovat,“ přeje si Miroslav Hudák.

Stejné mínění i cíl má Dominik Vaněk. „Myslím si, že skupina bude velice vyrovnaná a šanci na postup mají takřka všechny týmy. Favoritem budou samozřejmě prvoligová mužstva Mostu a Berouna, ale my uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom v baráži uspěli. Do soutěže jdeme s pokorou, ale také se zdravým sebevědomím, které jsme si vybudovali v základní části druhé ligy a v play-off.“