V první třetině bylo k vidění jen několik málo šancí a žádná branka. Věci se začaly dít až ve druhé periodě. Ve 24. minutě otevřel gólový účet zápasu Tomáš Rohan, kterému ve středním pásmu přiťukl puk do jízdy Jurčík, a domácí kapitán se prosadil střelou na vzdálenější tyč.

Ve 27. minutě předvedl obrovskou hrubku Cichoň, když mu nahození z půlky hřiště propadlo mezi betony a volný puk do branky dopravil Dominik Hrníčko. Bylo srovnáno.

V čase 30:27 poslal Porubu do vedení Petr Stloukal, jenž předvedl ukázkovou střelu švihem, která vymetla růžek domácího brankáře.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Druhá prohra ve dvou dnech: Baník neuspěl ani s Porubou, dnes ho čeká reparát

Domácím se však podařilo ještě ve druhém dějství vyrovnat, když ve 35. minutě hry vystřelil v přesilovce od modré čáry František Klejna, jehož střela se ještě dvakrát odrazila a skončila až v brance.

Třetí třetina začala zostra. Hned v její druhé minutě ujeli baníkovci dva na jednoho, Stanislav Vrhel se rozhodl zakončit a jeho střela prošla na přední tyči za brankovou čáru. Jenže radost z první trefy v dresu Baníku netrvala dlouho, za necelou minutu bylo srovnáno. Střelu Gumana vyrazil Oldřich Cichoň před sebe, kde byl připravený na dorážku Samuel Bitten, a bylo to 3:3.

Rozhodnutí přišlo až v samém závěru. Rozhozenou obranu hostů potrestal Jaromír Kverka, který bekhendovou střelou šťastně překonal hostujícího gólmana,a odmítl tak prodloužení. Baník v závěru odolal power--play Poruby, udržel těsné vedení a také pátou příčku v extrémně vyrovnaném středu tabulky.

HC Baník Sokolov – HC RT Torax Poruba 2011 4:3 (0:0, 2:2, 2:1). Branky a nahrávky: 24. Rohan T. (Jurčík, Pohl), 35. Sloboda (Klejna, Pohl) – PH, 42. Vrhel (Konečný, Novák), 60. Kverka (Kadeřávek, Konečný) – 27. Hrníčko (Husa), 31. Stloukal (Žovinec, Gřeš), 42. Bitten (Guman, Korkiakoski). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Belko, Baxa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 519.
HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Kadeřávek, Seemann, Rulík, Vodička – Jurčík, T. Rohan, Tomi, Konečný, Kverka, Vrhel, Vracovský, Jiskra, Bílek, Jandus, Hašek, Sloboda.