Extraligová Energie Karlovy Vary i prvoligový Baník Sokolov přes řadu nepříjemných vládních opatření nakonec sezonu dohrály.

Mimo hru ale zůstal třetí klub v pořadí, druholigový Stadion Cheb. Jeho vedení spolu s dalšími účastníky naší třetí nejvyšší soutěže dlouho bojovalo o to, aby se mohlo hrát, nebo alespoň soutěž dohrát v nějakém náhradním modelu. Nepovedlo se.

Jak byl se zkrácenou sezonou, během níž Stadion odehrál pouze šest zápasů, spokojen předseda David Speierl? „Až na generální stop sezony jsme navýsost spokojeni, podařilo se nám postavit mladý, konkurenceschopný tým prakticky jen z regionálních hráčů, který po úvodní trémě v prvních třech utkáních naskočil a šlapal,“ říká na úvod.

Hořká pachuť ale kvůli mimohokejovým záležitostem zůstala. „Bohužel byla pilulka stopky sezony až přespříliš hořká, kdy se pro nás sezona už nerozjela. Je to velmi smutné a diskriminační ve srovnání se dvěma nejvyššími ligami, které se mohly, i když bez diváků, odehrát,“ poukazuje Speierl.

Pro mladý chebský tým to zřejmě platí dvojnásob. „Zejména pro naše kluky, kteří tomu obětovali velmi mnoho, a ztratili tak rok kariéry a možnosti dalšího individuálního vývoje s fokusem právě na vyšší soutěže. I zde je cítit ta pachuť dnešní doby, že vyloženě jen o zdraví tu nejde,“ je přesvědčen šéf chebského Stadionu.

Co chystá David Speierl do nové sezony? „Příliš velké změny nechystáme, téměř kompletní kádr se budeme snažit udržet pohromadě a doplnit jej eventuálně o pár zkušených posil a končících juniorů z Energie Karlovy Vary,“ prozrazuje.