„Připravovali jsme se na to, že Tábor bude hodně v pohybu, bude hodně bruslit. Jsou ve směru dopředu opravdu vynikající. Naopak jsme cítili svou šanci v jejich hře dozadu," řekl na úvod kouč Baníku.

Utkání se hrálo od začátku ve vysokém tempu. „Dokázali jsme se tomu přizpůsobit. Přes Vánoce jsme potrénovali, byl jsem přesvědčen, že jim budeme bruslařsky stačit, a stačili jsme. Na konci, v posledních deseti minutách, jsme možná byli i lepší," přemítal Kurfürst.

První branka padla až ve 28. minutě, kotouč ale skončil v kleci Baníku. „Měli jsme tam hodně nevyužitých šancí, ale na druhou stranu, oni je měli také, dali z toho jednu branku, my ne," připomněl kormidelník Sokolova.

Domácí borci ale dokázali ještě v prostřední části hry vyrovnat a poté jít i do vedení. „I když jsme prohrávali 0:1, pořád jsem věřil, že vyhrajeme. Dali jsme dvě pěkné branky a otočili skóre, byla to otázka kdo s koho, kdo vydrží, kdo dá gól," míní Kurfürst.

Jenže domácí po pouhých 26 vteřinách třetí třetiny o vedení přišli, Jihočeši dokázali využít přestávkou rozdělenou přesilovou hru. „V kabině jsme se na to připravovali, věděli jsme, že si tam mění posty, jejich obránci podporují útočníky, chodí až za bránu. Vykřížili se tam, my jsme se nechali unést hrou. Reagovali jsme na hráče, který měl puk v rohu, a dva soupeře jsme nechali před bránou," litoval sokolovský trenér.

V rozmezí 45. a 47. minuty však baníkovci znovu udeřili, když konečně protrhli střeleckou smůlu a poslali rovnou třikrát kotouč do branky Tábora. Ujali se tak vedení 5:2. „Napadalo nám to tam. Začali jsme proměňovat šance, které jsme měli celý zápas," radoval se Kurfürst.

Jenže hosté rychle odpověděli. „Byly to dost laciné branky, hlavně ta na 5:3. Ale to se stává. Takové góly padají. Podobná situace otřese nejenom gólmanem, ale i mužstvem. Než jsme si to stačili trošku srovnat v hlavách, tak jsme hned dostali další gól na 5:4," přibližuje kouč Baníku, který zvažoval oddechový čas, nakonec si ho ale nevzal. „Přemýšlel jsem o tom, ale nechtělo se mi do toho až tak zasahovat, takže jsme si to vyříkali s jednotlivými pětkami na střídačce při hře a začalo nám to zase fungovat," přiblížil.

V závěru utkání měli ale hosté velkou příležitost na vyrovnání, k dispozici měli přesilovou hru a vzali si time-out. „Byl jsem přesvědčen, že odvolají gólmana. Trošku nás zmátlo, že tam měli šest hráčů i brankáře, asi sami nevěděli, co chtějí hrát, ale bylo zřejmé, že nakonec budou hrát bez něj," měl jasno Kurfürst.

Gólman Panec také těsně před buly zamířil rychle na střídačku Tábora. Hosté sáhli k vylepšené power-play 6 na 4. „Očekával jsem, že budou chtít blokovat naše hráče a sehrát to okolo brány. Nakonec to hráli nahoru a odstříleli to z modré čáry, z toho jsem až takové obavy neměl. To jsme si s hráči vysvětlovali, měli za úkol chodit proti střelám a pochytat je, nebo nechat gólmanovi volný výhled," odtajňuje kouč Sokolova.

Krušné chvilky ale domácí zvládli a nakonec pečetili výhru do prázdné branky hostí, stejně jako v utkání s Kláštercem. „Trošku mi to připadá, že je to naše specialita. Ale zaplať pánbůh, že se to nemuselo dohrávat až do konce," oddechl si Kurfürst.

V závěru utkání pomohli znovu sokolovští diváci. „Trošku mě mrzí, že nefandili od začátku. Když jsme prohrávali 0:1, tak jsme to potřebovali nejvíc, stejně jako na začátku druhé třetiny, když soupeř vyrovnal na 2:2. Na druhou stranu je dobré, že se probudili aspoň za stavu 4:2, nebo 5:2 a pokračovali i v závěru za stavu 5:4, kdy nám hodně pomohli," pokyvuje trenér Baníku, který si s hráči nakonec mohl vychutnat vítěznou radost. „Tábor je druhé mužstvo tabulky, přijeli sem vyhrát. I když my jsme doma silní, tak byli favoritem a my jsme chtěli překvapit to se nám povedlo, takže určitě velká spokojenost," pokyvuje Rostislav Kurfürst.