„Hráči pochopili, co po nich s Lukášem Mensatorem chceme. Začali tomu věřit a přesvědčili se, že to přináší ovoce. Paradoxně nám pomohla vysoká domácí porážka s Kobrou Praha. Hráči si uvědomili, jak se hokej hrát nemá, a od té doby to funguje, šlapeme,“ pochvaluje si kouč Michal Jäger.

V sobotu sokolovští hokejisté úřadovali na ledě druhého Děčína, kde vyhráli 6:3, a Severočechům se v tabulce přiblížili na dva body. „V Děčíně se hrálo o šest bodů,“ připomněl trenér Baníku, podle kterého rozhodly o výhře jeho svěřenců dva faktory. „První, že jsme ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení, a naopak jsme využili svoji přesilovku pět na tři,“ poukazuje Jäger. Druhým klíčovým momentem byly silnější nervy na straně sokolovského mužstva. „Byli jsme daleko disciplinovanější, domácí vývoj utkání neunesli, nechali se vyprovokovat až k zákeřným faulům. Naši hráči to ustáli, hráli jsme potom více přesilovek, které jsme využili, a zápas vyhráli,“ popisuje sokolovský kouč.

Tříbodový zisk Baník potvrdil ve středu doma proti celku Řisut, které deklasoval 8:1. „Konečně jsme proměnili šance, kluci si pořádně zastříleli. Celých šedesát minut jsme měli zápas pod kontrolou,“ může být Michal Jäger spokojen.

Tentokrát trenér Baníku vyzdvihl účast čtvrté formace. „Jsem rád, že se oproti předchozím zápasům dostali více do hry,“ říká.

V sobotu čeká „horníky“ znovu cesta na sever Čech, do Bíliny. „Doma jsme Bílinu porazili 7:3, ale soupeře jsme zlomili až ve druhé polovině třetí třetiny. V žádném případě nesmíme Bílinu podcenit, musíme nastoupit zodpovědně a disciplinovaně. Mají slušný mančaft, hlavně doma jsou velmi nepříjemní,“ upozorňuje Jäger.