Po dvou porážkách na ledech soupeřů se hokejisté sokolovského Baníku představili znovu v domácím prostředí. S Jabloncem sehráli dramatický duel, ze kterého vydolovali další bod, když prohráli v prodloužení.

První třetina nevyšla domácím zcela podle představ. Přestože hráli dvakrát přesilovou hru, po úvodních dvaceti minutách hry po právu prohrávali 0:2, když se ve 4. minutě prosadil hostující Šulc a v 16. minutě Pavlů.

Do druhé části ale nastoupil na domácí straně zcela jiný tým. Trenér Jaromír Carvan o přestávce přeskládal složení útočných formací a na hře Baníku se to projevilo. Do sokolovských řad se vrátila v této sezoně tradiční bojovnost. Hned po půl minutě hry sice musel likvidovat Fečo v domácí kleci únik Demela, ale potom již přišli ke slovu „horníci".

Ve 26. minutě snížil kapitán Petr Kukla a ve 31. minutě využil bleskově přesilovou hru po přihrávce Šika Račanský 2:2.

Na začátku 35. minuty sice vrátil Jablonci vedení Bříska, ale aktivně hrající domácí deset vteřin před druhou sirénou znovu srovnali zásluhou Vrány, který zakončil do prázdné branky povedenou kombinaci s Kuklou a Šikem, do šaten se tak šlo za stavu 3:3.

Na začátku třetí třetiny nejprve zazvonila za brankářem Baníku Fečem tyčka, vzápětí na druhé straně ledové plochy Říha netrefil poloodkrytou svatyni Vlků.

V 53. minutě ale přece jen strhl poprvé v utkání vedení na domácí stranu Zikmund 4:3. Baník ale jednobrankový náskok v následné početní výhodě nenavýšil a nakonec ani neudržel. V 56. minutě poslal zápas do prodloužení hostující Tondr 4:4.

V úvodu pětiminutového nastavení se domácí museli bránit přesilovce Jablonce, tu s vypětím všech sil přestáli, v čase 62:14 ale opět Tondr zabezpečil Severočechům zisk druhého bodu.

V sobotu Baník zajíždí k derby do Klášterce.

HC Baník Sokolov - HC Vlci Jablonec 4:5pp (0:2, 3:1, 1:1).

Branky: 26. Kukla (Vrána), 31. Račanský (Šik), 40. Vrána (Kukla, Šik), 53. Zikmund (Adam, Šik) - 4. Šulc (Bříška, L.Tondr), 16. Pavlů (Demel), 35. Bříška (L.Tondr, Šulc), 56. L.Tondr (Bříška, Šulc), 63. L.Tondr (Zeman).

Rozhodčí: Sýkora - Šimán (oba Plzeň), Havelec (Sokolov). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely: 31:36.

Sokolov: Fečo - Šik, Adam, Novák O., Gombár, Truhlář, Rulík, Priškin Račanský, Říha, Kukla, Kašpar, Dimitrov, Vrána J., Zikmund, Jirušek, Váňa, Sus. Trenér: Jaromír Carvan.