“Určitě patří velké poděkování všem hráčům, že to nezabalili, zápas to pro nás nebyl jednoduchý. Nehráli jsme úplně dobře na kotouči, přeskakovaly nám puky a nedařily se nám kombinace. Ale o to je to cennější, že jsme to dokázali zvládnout i při tom, když ten zápas nešel s náma, upracovat ho. Protože soupeř hrál dneska velmi dobře, půlku zápasu nás přetlačoval, ale pak jsme se zvedli a vydřeli ho zpátky,” uvedl po utkání karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Co se vlastně v KV Aréně odehrálo?

Domácí Energie předvedla svou “klasiku” z posledních zápasů. S Libercem Karlovaráci od 5. minuty prohrávali. “V první třetině jsme se vůbec nedokázali udržet na kotouči, hráli jsme špatně do ofenzivy ale věřili jsme tomu, že ta šance přijde,” líčí asistent Energie.

Ve druhé části se podařilo energetikům zásluhou Hladonika srovnat stav. Jenže potom dvakrát udeřil hostující Musil a domácí rázem prohrávali 1:3. “Paradoxně jsme zápas málem ztratili ve druhé třetině, kde jsme náš výkon zvedli a začali jsme hrát to co jsme chtěli. Vytvářeli jsme si šance, dorovnali jsme náskok soupeře, pak nás ale Liberec jednou přetlačil. Pak jsme přestali hrát, dostali jsme dvě nešťastné branky,” popisuje Tomáš Mariška.

Jenže potom přišla domácí “klasika” číslo dvě. Tedy parádní obrat.

Ve třetí dvacetiminutovce se prosadil Koblasa, Skuhravý a Kaše a Energie si dokráčela pro další výhru.

“Ještě jednou pochvala do kabiny za to, že hráči byli dostatečně silní, hlavně v hlavách. Nezabalili to, vydrželi pracovat do posledního střídání a vzali si ten zápas zpátky,” poděkoval na závěr ještě jednou karlovarský asistent.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:1, 1:2, 3:0).

Branky a nahrávky: 22. Hladonik (T. Mikúš, O. Beránek) – 5. P. Jelínek (Lenc), 34. A. Musil, 38. A. Musil

Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.

Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – Hladonik, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Liberec: Kváča – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Kolmann, Havlín – Birner, Filippi, Pekař – T. Rachůnek, Bulíř, Lenc – A. Musil, P. Jelínek, Šír – J. Vlach, Hrabík, M. Zachar.