Další vysokou porážku si přivezli v sobotu hokejisté druholigového Baníku Sokolov. Na ledě vedoucího Tábora přesně po týdnu připomněli „výplach" z Řisut a prohráli 10:3.

Na rozdíl od zmíněného duelu ve Slaném, kde odehráli solidní první třetinu, se tentokrát „horníkům" nezadařilo již v samotném úvodu duelu. Gólman Baníku Hruška, který v utkání nahradil jedničku Nechvátala, musel vytahovat kotouč ze své klece již po 32 vteřinách hry, když se prosadil Mrkvička. Jenže hosté se ani neoklepali a inkasovali znovu, když se středem hřiště prohnal Šulcík a bekhendem zasunul puk mezi Hruškovy betony. To na světelné tabuli svítil čas 1:01. Ale to nebylo zdaleka vše. V 6. minutě přidal třetí branku po přihrávce zpoza branky na kruzích osamocený Kolomý, v 17. minutě se znovu prosadil Mrkvička a ve 20. minutě uzavřel skóre první části hry při dvojnásobné přesilové hře Kolomý.

Na začátku druhé třetiny měl obrovskou příležitost hostující Vrtek, prázdnou branku po svém průniku těsně minul, a tak ke slovu přišli znovu domácí. Ve 25. minutě se zapsal při hře 4 na 4 do střelecké listiny Pechánek a ve 27. minutě zvyšoval dokonce při vlastním oslabení na 7:0 Matušík. Půl minuty před druhou sirénou se konečně prosadili také hosté Bouškem, to však již hráli bez Soukupa, který v pěstním souboji převálcoval táborského Hlaveše, a oba borci tak zamířili předčasně do kabin.

Ani v závěrečné části domácí nepolevovali. Po gólech Hájka a Šulcíka vedli Jihočeši po deseti minutách hry již 9:1. Poté však v 52. minutě snížil Říha a 16 vteřin po něm znovu kosmeticky upravil skóre Boušek. Poslední slovo měli ale opět domácí, kteří v 59. minutě vyslyšeli volání fanoušků po desítce.

Do konce základní části druhé ligy chybí sehrát dvě kola, Baník v tabulce zůstává na šestém místě se ztrátou tří bodů na čtvrté Klatovy.

HC Tábor - HC Baník Sokolov 10:3 (5:0, 2:1, 3:2).

Branky:1. Mrkvička (Seidl), 2. Šulčík (Matušík), 6. Kolomý (Matušík), 17. Mrkvička (Kolomý), 20. Kolomý (Matušík, Heršálek), 25. Pechánek R. (Hájek), 27. Matušík (Kolomý), 45. Hájek (Šulčík), 49. Šulčík (Černý), 59. Šulčík (Černý, Hájek) 40. Boušek (Kašpar), 51. Říha (Kašpar, Jakubal), 52. Boušek (Bauer).

Rozhodčí:Battěk Hrubec, Slavík.Vyloučení:11:11, navíc Hlaveš (TAB), Soukup (SOK) 5 + do konce utkání, Kocek (SOK) OT 10 minut.Využití:1:1.Oslabení:1:0.Diváci:882.

Tábor:Klestil Hlaveš, Heršálek, Kanov, Černý, Liška, Havran Seidl, Mrkvička, Kellner Šulčík, Matušík, Kolomý Hájek, Kratochvíl, Pechánek T., Pechánek R., Heřmánek, Perník. Trenér: Matušík.

Sokolov:Hruška Štrach, Kocek, Hartman, Zmeškal, Novák, Urbančok Boušek, Vrtek, Pražák Soukup, Bauer, Dobřemysl Říha, Jakubal, Kašpar Závorka. Trenéři: Kurfürst, Diblík.