Na karlovarské střídačce asistent trenéra a otec Václav Badouček. Na straně Plzně jeho dva synové – Jan a Martin Heřmanové. K tomu tři body ve hře a rivalita soupeřů. Menu druhého derby hokejového západu, které v rámci 14. kola extraligy začíná dnes v 18.10 hodin v karlovarské KV Areně.

První duel hned na úvod extraligy v Plzni skončil po divoké střílečce výhrou domácích 6:5. Teď vlastní led hraje zase pro Energii. Indiánům se totiž v lázních v posledním čase nedaří, zvlášť pod dohledem televizních kamer.

Loni tu Plzeňáci utržili dva debakly – 0:7 a 2:6.

„Derby je znovu v televizi, ale bylo by dobré to konečně zlomit,“ zaznívá z plzeňského tábora. V tabulce osmí indiáni by si po dvou výhrách rádi protáhli bodovou šňůru.

Ale zabrat naplno chtějí i v tabulce desáté Vary. Po vítězné sérii totiž z minulých třech duelů vytěžili jen dva body. „Defenziva nám funguje, ale selháváme v koncovce. Šancí si sice vypracujeme hodně, jenže bez patřičného efektu. Divákům bych přál, aby konečně viděli z naší strany mnohem více branek,“ prohlásil karlovarský obránce Michal Dobroň. „Rozhodně ale nelze čekat, že padne jedenáct gólů jako poprvé,“ doplnil bek, který hrál i za Plzeň.

V lázních panují obavy hlavně z indiánského ofenzivního komanda Vlasák, Straka, Sýkora. „Nesmíme jim dát prostor ke kombinaci a šanci k přesilovkám. Ty umějí,“ nastiňuje taktiku Václav Baďouček.

Právě dvěma góly v početní výhodě totiž Plzeňští v závěru zářijového duelu rozhodli o své výhře.

A jak asistent Antonína Stavjani a plzeňský odchovanec vnímá pikantnost derby? „Doufám, že v pátečním večeru budu ten veselejší. Sázky zatím nepadly, ale určitě ještě nějaké popichování proběhne,“ říká Baďouček.“

Ale i v Praze žjící kouč indiánů Marian Jelínek připouští, že utkání s Energií má větší náboj. „Určitě je znát, že se jedná o derby. Bude to zajímavá konfrontace, neboť Vary málo inkasují. My relativně dost gólů dáváme, tak uvidíme, komu to vyjde lépe,“ podotýká Jelínek, jemuž stále chybí dlouhodobě zraněný Slaney.

Jan Čech, Karel Sopr