A rozhodně si Vikingové nepočínají špatně, ač do dalšího kola dle regulí soutěže postoupit nemohou. V prvním utkání Vikings porazili HC Falcons 9:4. „Už na začátku utkání jsme měli výhodu v tom, že jsme dokázali postavit kompletní tři pětky oproti soupeři, který stěží postavil dvě pětky,“ hledá příčiny úspěchu člen prvního útoku Vikings Lukáš Szolar.

Po dvou třetinách byl stav 3:3. V té poslední už ale dominovali Vikingové. „Věděli jsme, že můžeme soupeře přebruslit a na tom se zakládala naše hra. Byli jsme častěji na puku a vytvářeli jsme si spoustu šancí. Naopak Falcons hrozili z brejků a zaslouženě s námi drželi po dvou třetinách remízový stav. Ve třetí třetině jsme ale nepolevovali v naší rychlé a kombinační hře. Falcons, jak jsme očekávali, došly síly a my začali dávat jednu branku za druhou,“ hodnotí utkání hbité křídlo HC Vikings.

Tento tým má svém středu několik známých tváří, ať už z ledových ploch nebo z fotbalových trávníků. „Naše mužstvo tvoří hráči, kteří hráli od malička hokej a patří mezi tahouny mužstva, jako například náš hrající trenér David Závorka. Ale je nás tam dost, co hokej začali hrát až v pokročilém věku, a stále se učíme novým věcem a hlavně návykům. Já osobně hokej hraji rok, začal jsem ve třiceti a musím říct, že je to mazec. V televizi to vypadá lehce,“ říká Lukáš Szolar, který je důkazem toho, že na začátek s hokejem není nikdy pozdě.

Vikingové by měli zasáhnout do příštího ročníku Kynšperského poháru a dle složení týmu by mohli mířit vysoko. Ale umístění není pro bojovné Vikingy priorita. „Jako první je, abychom tvořili skvělou partu. Pak se určitě chceme probojovat do play-off a dojít co nejdále,“ vyhlíží příští ročník Kynšperského poháru Lukáš Szolar.

Nadšení Vikingům nechybí. „Chodíme trénovat dvakrát týdně. V úterý trénujeme a v sobotu hrajeme hokej. Máme objednané dvě sady dresů a pak si můžeme koupit i mikinu, triko nebo kšiltovku, abychom drželi týmové oblečení a každý poznal, že jsme Vikings,“ říká s úsměvem Lukáš Szolar. HC Vikings tak určitě budou oživením Kynšperského poháru. Kompletní servis prvního kola play off přineseme v sobotu.