Energie před prázdnými ochozy KV Arény urvala tři body proti vedoucímu celku hokejové extraligy. Tahle výhra těší dvojnásob, poraženým je Škoda Plzeň. Je konec listopadu, jedinou trefu utkání zaznamenal na konci první části domácí Tomáš Vondráček.

V lednu se Škodovce mezi svými mantinely podaří odveta. Po další těsné výhře, v tomto případě 4:3, zůstávají všechny body v Plzni.

Teď se oba týmy utkají znovu. V plzeňské Logspeed CZ Aréně je dnes od 17.20 hodin na programu „west derby“ číslo 3. Vítěz se stane nejméně do 19. února, kdy se hraje mezi Energií a Škodou poslední vzájemný zápas základní části, nekorunovaným králem západu.

Škodovka vstupuje do derby ze čtvrté pozice. Plzeňané se po čtyřech porážkách v řadě srovnali, když v pátek porazili Hradec Králové a v neděli si dojeli pro všechny body do Olomouce.

Energie je po víkendu osmá. Sérii šesti proher se podařilo utnout domácími výhrami nad Zlínem a Olomoucí, následně v Liberci, doma s Pardubicemi a na ledě Hradce Králové se ale znovu bodovat nepodařilo.

Co říká před dnešním zápasem karlovarský asistent Tomáš Mariška? „Plzeň má velkou sílu v přesilových hrách, v rychlém protiútoku, tomu budeme muset čelit,“ upozorňuje na hlavní zbraně Škodovky.

Energetici v posledních třech zápasech obdrželi vždy shodně po čtyřech brankách. S tím v lázeňském městě nevládne úplná spokojenost. „Musíme se vyvarovat chyb, které jsme v těch utkáních udělali, kdy jsme dostávali spoustu zbytečných gólů. Měli jsme moc okének v obraně, v tom musíme být pevnější,“ má jasno Tomáš Mariška.

Defenziva Karlových Varů nefunguje zřejmě úplně nejlépe. V dosavadním průběhu sezony přitom platila poměrně jednoduchá rovnice, když energetici udrželi počet obdržených branek pod číslem čtyři, v šestnácti případech se radovali z výhry, pouze ve čtyřech přesto odešli z ledu poraženi. „Pokud dokážeme svou hru zjednodušit a všichni lépe přistoupíme k naší obranné hře, tak potom můžeme pomýšlet na lepší výsledek,“ poznamenal karlovarský asistent.

To se ale netýká pouze obránců, ale plnění defenzivních úkolů celého mužstva. K tomu nutno připočíst ne zrovna excelentní formu v koncovce. „Celkově se naše hra musí zlepšit, musíme být produktivnější a zejména obětavější směrem dozadu, k tomu musí každý náš hráč přistoupit lépe než v posledních zápasech,“ nabádá před západočeským derby Tomáš Mariška.