Po týdnu se dnes v Sokolově opět půjde na hokej. V 17.30 hodin vhodí rozhodčí úvodní buly utkání druhé ligy mezi Baníkem Sokolov a Vlky z Jablonce. „Doma je Jablonec hodně silný, venku to již tak neplatí. My chceme každopádně navázat na výkon s Kobrou i na ten středeční v Klášterci. Věřím, že znovu přijdou i diváci a utkání zvládneme," říká na úvod trenér sokolovských hokejisté Jaromír Carvan.

Od Severočechů očekává trenér Baníku jejich typickou hru. „Budou vycházet ze zabezpečené obrany, snažit se hrát jednoduše a spoléhat na brejky, které oni umí," předjímá. Recept zní jasně. „Tyto jejich přednosti musíme pokrýt. Na druhou stranu je chceme také zatlačit do defenzivy a dát brzy nějaké góly. Šance si vytvoříme, ale jde o to, nějaké proměnit," přeje si Carvan.

Sestava domácího celku bude zřejmě stejná jako ta, která vyjela na led v Klášterci. „Pořád nám chybí Petr Račanský, stejně jako Zdeněk Formánek, ten začne trénovat až v pondělí," přibližuje kouč Sokolova.

Branku Baníku bude opět střežit Patrik Nechvátal. Post dvojky zaujme při absenci Pavla Jakubala, který se zřejmě rozhodl v Sokolově skončit, jeden z dvojice mladíků Adam Francisko, Jan Švagr.

Sokolovští hokejisté půjdou do utkání posilněni posledními dobrými výkony. Po domácí výhře nad Kobrou Praha si dovezli baníkovci bod ze středečního derby v Klášterci, tam padli až v samostatných nájezdech. Byť se pro ně duel znovu nevyvíjel příliš dobře. „Začátky zápasů máme strašidelné, s výjimkou utkání s Bílinou, v Děčíně a doma s Kobrou jsme vždycky inkasovali jako první. V Klášterci to bylo stejné, ve 2. minutě jsme dostali první gól, potom po chybě v přesilovce druhý," nechápe Carvan.

Jenže potom se hosté znovu probrali. „Na konci první třetiny nás dostal do hry po brejku Roman Kašpar. Ve druhé jsme již hráli svůj hokej, velice účelně dopředu, ani vzadu již nebyly takové mezery, ale zase jsme nedali góly, i když jsme tam měli nějaké přesilovky a stoprocentní šance," lituje trenér Baníku.

Nedáš dostaneš. Po individuální akci Klášterec opět navýšil své vedení. Ve třetí třetině tak Sokolov čekalo znovu dotahování dvoubrankového manka. A podařilo se. Po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 3:3. „Stejně jako s Kobrou jsme třetí třetinu odehráli výborně a dokázali zápas zremizovat," pochvaluje si Carvan.

V prodloužení branka nepadla, a tak se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Tam sice Baník neuspěl, ale přesto na sokolovské straně zavládla spokojenost. „Je to pořád bod z venku. Penalty jsou vždycky loterie, navíc oba gólmani zachytali výborně, rozhodl jediný gól. Naše výkony jdou nahoru, nastupujeme už téměř v optimální sestavě, i z nepříjemně vyvíjejícího se zápasu teď dokážeme vydolovat nějaké body," pokyvuje uznale trenér Baníku Jaromír Carvan.