Téměř na den přesně se po sedmnácti letech na sokolovském zimním stadionu představí v mistrovském utkání celek Berouna. V roce 1997, dvě kola před koncem soutěže, vyhrál domácí Baník před 1200 diváky 5:2, díky brankám Sopra, Kajera, Kormundy, Dlouhého a Zubaniče. Tehdy prvoligoví soupeři se zítra utkají ve zcela rozdílných pozicích. Berounští Medvědi se snaží uhájit příslušnost k první lize, sokolovský Baník hodlá proniknout zpět do druhé nejvyšší soutěže v zemi. Baráž pokračuje čtvrtým kolem.

„Budeme se snažit hrát svojí hru, to znamená zodpovědně dozadu. K tomu ale potřebujeme zvýšit produktivitu. Dáváme hrozně málo gólů. Nějaké šance si vytvoříme, ale v koncovce to není úplně tak, jak bychom si představovali,“ říká před sobotním duelem sokolovský trenér Mikuláš Antonik.

Jeho svěřenci během tří barážových utkání překonali soupeřovy brankáře pouze třikrát. „Dostáváme se do přečíslení nebo samostatných úniků, musíme to ale více proměňovat, jinak nemůžeme vůbec pomýšlet na to, že v baráži uspějeme,“ upozorňuje kouč Baníku.

Sokolovský klub je na Berounské Medvědy dobře připraven. „Měli jsme svoje lidi na jejich zápasech, máme DVD s jejich hrou,“ prozrazuje Antonik.

Berounu se zatím v bojích o záchranu první ligy vůbec nedaří. Všechny tři zápasy prohrál, navíc má hrozivé skóre 4:17. Před středečním utkáním s Prostějovem „medvědi“ dokonce vyměnili trenéry, na střídačku se postavila explzeňská dvojice Zdeněk Pata a Radek Kampf. Zlepšení to nepřineslo - zatím. „Mají nové trenéry, ale za dva dny tam zřejmě nic nevymyslí,“ míní trenér Sokolova.

Ten považuje Beroun navzdory výsledkům za favorita utkání. „Obhajují příslušnost k první lize, my můžeme v baráži jen překvapit,“ má jasno.

Baník ztrácí i díky kontumaci v zápase Kolína s Prostějovem na postupovou příčku aktuálně šest bodů. „Most se na baráž připravoval dlouhodobě a je vidět, že dobře. Prostějov má delší dobu cíl postoupit, má plně profesionální tým. Beroun sužují problémy s tím, že nemůže nastoupit se všemi hráči, kteří hráli v sezoně, to je určitě oslabilo. My s Kolínem se snažíme všem ostatním jejich pozici co nejvíce ztížit a překvapit,“ shrnuje kouč sokolovských hokejistů dosavadní průběh bojů o první ligu.

Sobotní utkání začíná v 17.30 hodin.