Po dvou vítězných zápasech na ledě soupeře odešla Energie poražena. Západočeši se v 17. kole 02 extraligy představili v Mladé Boleslavi a nakonec odjeli s porážkou 4:2.

Úvodní část branku nepřinesla. Oba celky vycházely ze zajištěné obrany a příliš pohledných akcí k vidění nebylo. Až na tu ze 13. minuty. Obrovskou chybu boleslavské obrany nepotrestal Petr Kumstát, který sám postupoval na gólmana Valenta, který dostal šanci před Markem Schwarzem. Brankář domácích tuto obrovskou příležitost hostí rozklekem zlikvidoval.

Ve druhé dvacetiminutovce už branky padat začaly. Bohužel pro Západočechy v obou případech musel ve své síti lovit Lukáš Sáblík.

První padla ve 24. minutě. Gajovský přihrával zpoza branky na Zdeňka Bahenského, který z kruhu zakončil střelou přesně na zadní tyč. Karlovarský gólman neměl šanci zasáhnout.

Podruhé se musel Sáblík sklonit před Tomášem Sýkorou. Středočeši ve 39. minutě využili přesilovku. Sýkora si dojel pro vyražený puk a zakončil ranou mezi betony gólmana. Puk sice na čáru putoval dost šouravě, hostující brankář jej očividně zbrzdil, ale bohužel pro svěřence Josefa Palečka neudržel.

Mladoboleslavským se povedl na výbornou vstup do třetí části. Nejprve Duben trefil v čase 41:28 horní tyč. Přesně o minutu později, ale branka po konzultaci s videorozhodčím už platila. Tentokrát se do listiny střelců zapsal Tomáš Nouza.

Na začátku 46. minuty jeli Gajovský s Machem dva na jednoho a celou akci vyřešili více než znamenitě. Prvně jmenovaný podržel puk dostatečně dlouho na to, aby si Sáblík myslel, že bude střílet on sám. Jenže pak přišla přihrávka na Michala Macha, který mířil do odkryté klece. Tento okamžik celé utkání rozhodl a další minuty se mohly dohrávat už jen z povinnosti. To se ale nestalo.

Na začátku 50. minuty se ve vlastním oslabení prosadil Milan Hluchý, a když se o dvě minuty na to k němu přidal dalším přesným zásahem Jaroslav Kristek, utkání se ještě zdramatizovalo.

Na druhou stranu to už bylo příliš pozdě.

Reparát mohou energetici složit už v úterý. V KV Areně hostí od 18 hodin „berany“ ze Zlína.