První třetina toho v Budvar aréně, kromě několika vyloučení a jedné branky, moc hokejového nepřinesla. Jedinou trefu úvodní periody obstaral při vlastním oslabení v 5. minutě karlovarský Tomáš Redlich, když svůj únik zakončil přesnou ranou do horního rohu českobudějovické svatyně.

Ostrovská rodačka Lucie Matoušková uspěla na mistrovství světa v naturální kulturistice, kde dosáhla na titul mistryně světa v kategorii fitness Ms. Runway.
Mám štěstí na rodinu a lidi kolem sebe, říká mistryně světa Lucie Matoušková

Ve druhé dvacetiminutovce přidali hosté z Karlových Varů další dvě branky. Na dvoubrankové vedení zvýšil ve 29. minutě David Bernard, když na jeho střelu zápěstím byl gólman Motoru Hrachovina krátký. Následně zužitkoval přesilovou hru Západočechů Petr Koblasa, který gólově zúročil křižnou přihrávku před poloodkrytou branku domácích, z hole Jiřího Černocha.

Třetí třetina opět přinesla řadu vyloučení na obou stranách, ale ukazatel skóre se již nezměnil. Vary si tak připsaly na konto pátou výhru na ledě soupeře v řádné hrací době.

Petr Schneider, trenér FK Olympie Březová.
Solidní výchozí postavení do jarní části, chválil si kouč Březové Schneider

HC Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:2, 0:0). Branky a nahrávky: 5. Redlich (Havlín, Jiskra), 29. Bernad, 31. Koblasa (Černoch, Plutnar). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5173. České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Šenkeřík, Gazda, Šedivý, Hovorka – Strnad, Pech, Gulaš – Karabáček, Hanzl, Tomeček – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Dzierkals, Vopelka, Valský. Trenér: Jaroslav Modrý. Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Plutnar, Dlapa, Bernad, Pulpán, Bartejs, Havlín – Rachůnek, Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Rulík, Sapoušek, Chalupa. Trenér: David Bruk.