Čtyři zápasy, čtyři výhry. Impozantní skóre. To byl Bernov ještě před týdnem. Teď se Berani krčí na samém dně tabulky Kynšperského poháru. Důvod? „Porušili dvě pravidla a po dohodě zástupců klubů jim byly kontumovány první čtyři zápasy a za každou kontumaci jim ještě byly odečteny tři body, k tomu obdrželi postih minus tři body za podvod," vysvětlují organizátoři amatérské ligy s přísnými pravidly, kde je vyloučena účast „profíků". Berani z Bernova tak mají aktuálně -15 bodů a prakticky ztratili možnost vyhrát letošní ročník „Kynšperáku". Navíc Bernovští o minulém víkendu utrpěli prohru i na ledě.

HC Falcons - HC Berani Bernov 8:6 (3:0, 3:3, 2:3). Již bez Opatrného Berani zajížděli letos poprvé mimo nejdecký stadion. V Sokolově si na ně počíhali Falcons a uštědřili jim vůbec první porážku sezony. Domácí si v první třetině vypracovali tříbrankový náskok. Ve druhé části hosté sice snížili, ale Falconi našli odpověď a před závěrečnou třetinou znovu vedli o tři branky. Berani se v posledním dějství dostali opět na dostřel, ale domácí si výhru vzít prostě nenechali.

Branky: Kalina J. 3, Kalina T. 3, Žáček, Horák Rejcha 2, Hodek, Lucovič, Samson, Denk.

Kapitán HC Falcons Michal Žáček po vítězném utkání s Bernovem:„To, jak jsme bojovali, dojížděli každý puk, bránili, tlačili se do brány, jak chytal náš brankář, to bylo neuvěřitelné. I přesto, že jsme hráli jen na dvě útočné lajny, sešlo se všechno pozitivní dohromady a od začátku až do konce jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Jako první jsme Bernovu dokázali dát tolik branek, jako první jsme utkání vyhráli a dostali jsme v něm i nejméně branek. Týmu bych chtěl poděkovat, protože od prvního po posledního hráče jsme všichni na ledě podali skvělý výkon, a radost byla ještě o to větší, že si připisujeme další tři body. Navíc jsme byli psychicky odolnější tým, což nám v některých předešlých kolech zrovna moc nešlo."

HC Tučňáci Cheb - HC Hellfish Cheb 2:6 (0:0, 0:4, 2:2). Tučňáci hostili vedoucí celek soutěže a byli jim vyrovnaným soupeřem, mohou pouze litovat druhé třetiny, kdy inkasovali čtyři branky. V poslední části hry si už Hellfish své vedení pohlídali a dále drží svou neporazitelnost.

Branky: Votoupal, Móro Šigut 2, Dus 2, Jirka, Neústupný.

HC Libavské Údolí „B" - HC Punkers Chodov 7:6sn (3:3, 0:2, 3:1). Libáč „B" přivítal v sobotu Punkery z Chodova, kteří začali zápas o dost lépe a během pár minut se dostali do vedení 1:3. Svůj náskok ale neudrželi, a první třetina tak skončila remízou 3:3. Ve druhé části se opět pankeři dostali do vedení o dva góly 3:5. Jenže v závěrečné části se domácím povedl parádní obrat, třemi brankami otočili skóre a pankeři byli nakonec rádi, že se jim podařilo v poslední minutě alespoň vyrovnat a poslat tak zápas do samostatných nájezdů. V těch ale přece jen uspělo béčko Libáče.

Branky: Sýs R. 2, Kejšar 1+ rozhodující nájezd, Sýs P., Šofrle, Valta Zeman P. 2, Hromi, Fořt, Vitner, Dlouhý

Vilém Opatrný (21 let) hrál do roku 2012 extraligové dorostenecké soutěže za Karlovy Vary a Litvínov, poté juniorské soutěže v zámoří. Podle regulí Kynšperského poháru může mít jeden tým na soupisce maximálně čtyři borce, kteří hráli nejvýše druhou juniorskou ligu (Bernov jich měl pět), účast profesionálů i bývalých, je zakázána (hrát tedy nesmí hokejisté, kteří v minulosti hráli českou extraligu, I. a II. ligu).

HC Panthers Cheb - HC Lipani Aš 4:2 (2:1, 2:1, 0:0). Panteři z Chebu se doma postavili Lipanům. Zápas byl vypjatý od prvního buly, s řadou vyloučení na obou stranách. Lipani byli sice aktivnější, ale branky stříleli domácí a díky lepší produktivitě zápas vyhráli.

Branky: Vrána 2, Loukota, Demeter Svoboda J., Vojtko Z.

HC Stars Chodov - HC Renegades 11:4 (5:1, 2:3, 4:0). V posledním utkání kola si HC Stars Chodov vyšlápli na tým HC Renegades. Chodováci byli od úvodu lepší, první třetinu vyhráli 5:1. Ve druhé se dostal víc do hry i Renegades a snížil na 7:4. Třetí třetinu si už ale Stars pohlídali a v závěru utkání si ještě s chutí zastříleli.

Branky: Kocián 5, Šejna 4, Taschler, Pötzl Blažek 2, Šíma, Benda L.

Tabulka

1. HC Hellfish team Cheb 18

2 . HC Falcons                 12

3 . HC Libavské Údolí B    11

4. HC Stars Chodov          9

                                                           5. HC Panthers Cheb         9

                                                           6. HC Punkers Chodov      8

                                                           7. HC Libavské Údolí A 6

                                                            8. HC Lipani Aš                 6

                                                            9. HC Tučňáci Cheb         5

                                                           10. HC Renegades            3

                                                           11. HC Berani Bernov     -15