V sobotu se rozduní mantinely také ve druhé hokejové lize. Náročná soutěž se pro letošek vrátila ke starému modelu. Ve skupině Západ bude hrát sedmnáct týmů, které se utkají dvoukolově, šestnáct celků se následně potká v play-off. „Po tomto kroku se volalo už roky. Bude to pro nás časově náročnější, bude nás to stát více financí na dopravu, ale ze sportovního hlediska to bude určitě oživením. Nebudeme hrát pořád dokola se stejnými soupeři, ale přijedou týmy, jako je Vrchlabí, Jindřichův Hradec, Pelhřimov a další," vítá změnu manažer Baníku Jaromír Carvan.

V hornickém Sokolově se během letní přestávky událo mnoho změn. Řady Baníku opustil Zdeněk Sopr, Jan Soukup a Tomáš Jakubal, kteří se rozhodli ukončit hokejovou kariéru, alespoň na této úrovni. V sokolovském dresu však nebudou působit ani přespolní Vladislav Vrtek, Petr Štrach, Roman Pražák, Martin Kocek, Martin Hartman, Jan Zmeškal a gólman Patrik Nechvátal.

Důvod je víceméně zřejmý. Po spolupráci v oblasti mládeže se rozhodly hokejové kluby Energie Karlovy Vary a Baníku Sokolov rozšířit kooperaci i na své A-týmy.

„Horníci" tak budou v nadcházející sezoně využívat k doplnění svého kádru především hráčů z extraligových Karlových Varů, kteří se zrovna nevejdou na soupisku Energie. Na to má dohlížet i jeden z dvojice koučů Baníku Radim Rulík, jenž áčko Sokolova povede spolu s „domácím" Janem Michnou.

Aktuálně tak má soupiska Baníku kolem třiceti hráčů, někteří hokejisté budou rotovat mezi Sokolovem a Karlovými Vary.

Vloni výsledky áčka znovu zacloumaly bývalou hokejovou baštou, tým se za mohutné podpory fanoušků probojoval do semifinále vyřazovacích bojů a Sokolov byl na nohou. Stejné to má být i letos. „Na úspěšnou sezonu chceme samozřejmě navázat. Chceme, aby chodilo co nejvíce lidí a hrál se tady dobrý hokej," přeje si manažer Baníku.

Soutěž ale bude kvůli administrativním nařízením ohledně nasazování mladých hráčů v extralize a první lize zřejmě kvalitnější. „Těžko odhadovat, ale všechna mužstva budou velmi silná, bude to hodně vyrovnané. My chceme hrát v horní polovině tabulky a připravit se co nejlépe na play-off," říká na závěr Jaromír Carvan.