Jak jste spokojen, či spíše nespokojen s působením A–mužstva ve druhé lize?
Můžeme být spokojeni s tím, že jsme udrželi soutěž, ale nemůžeme být samozřejmě spokojeni s tím, jak jsme se v té soutěži prezentovali. Už na začátku jsme sice deklarovali, že nevíme, jak bude sezona vypadat, protože jsme měli určité problémy, měli jsme málo hráčů atd., a tak jsme zkoušeli různé varianty. Ale nakonec to dopadlo tak, jak jsme nechtěli, skončili jsme na posledním, desátém místě. 

Co udělat, aby se to neopakovalo? 
Jsem tady v Sokolově třetí sezonu, první dvě skončily výborně, tadyta skončila špatně. Musíme se vrátit  k práci, co jsme dělali předtím. Tadyta sezona nás musí poučit o tom, jak to dělat lépe. Každý jedinec, který se na tom podílel, od hráčů přes realizační tým, na tom samozřejmě nese svou vinu.

Nakonec se alespoň nenaplnil ten úplně nejhorší scénář a druhá liga se zachránila…
To byl před sezonou náš základní cíl. Udržet soutěž. Jestli to bylo v baráži, nebo v základní soutěži, to už teď  nebudeme řešit. Opakuji, že s tím spokojeni nejsme, ale cíl tím byl splněn.

Sokolovští diváci si tak sezonu pořádně „vychutnali“…
To je to hlavní, co mě na tom mrzí, že jsme pro ně nevybojovali play-off.  I pro mě osobně to byla první sezona, kdy jsem s mužstvem jako trenér nepostoupil  do vyřazovacích bojů.

Klub není jen A–mužstvo. Jak hodnotíte sezonu dorostů?
Ligy mladšího a staršího dorostu, kde máme spolupráci s Energií Karlovy Vary,  byly také zachráněny. Mladší dorost skončil v první polovině tabulky, starší ve druhé.

Podívejme se mezi žáky…
V žákovských kategoriích byl svazem nastavený nový model soutěží. Naši kluci hráli velmi vyrovnaná utkání se skórem o jeden dva góly, ať vítězná, nebo prohraná. Výsledky tam nejsou až tak důležité, důležitější je právě to, že můžou hrát takhle kvalitní duely. Ve spojené lize mladších i starších žáků jsme zahráli první čtyřku, takže i po téhle stránce to dopadlo dobře.

Co ti nejmladší, první, druhá, třetí a čtvrtá třída?
Tam už se hraje úplně bez ohledu na výsledky. V těchto kategoriích  máme nastaveno vše standardně, tak aby byl zajištěn správný postup hráčů kategoriemi.

Klub se také v minulosti potýkal s nedostatkem hráčů u mládežnických celků, jak je tomu v současnosti?
My jsme trošku trpěli  tím, že jsme měli málo dětí kvůli rekonstrukci střechy před dvěma lety.

Udělali jste něco pro změnu situace?
Kvůli tomu jsme přeorganizovali nábor, který jsme udělali letos až po Novém roce. Do klubu jsme nabrali 40, 50 dětí a to je fantastické číslo. Musíme je tady teď  udržet, abychom pořád produkovali kvalitní hokejisty, talenty, kteří budou potom chodit do větších a kvalitnějších klubů. Kteří budou hrát extraligu ať v dorostech, nebo v juniorech, aby tady byli jedinci, kteří se znovu někam vyhoupnou a budou se třeba hokejem moct živit.

Když se ohlédneme za celkovým působením klubu, co vidíte? 
Každý na to má samozřejmě jiný názor. Já osobně si myslím, že sezona se povedla, co se týče mládeže, tam můžeme být spokojeni. Jediným stínem jsou výkony A–mužstva.

Jak bude vypadat další program áčka?
My chceme hlavně už od letní přípravy pracovat lépe než loni, kdy jsme to různě lepili. Letní přípravu začneme 2. května a bude probíhat standardně v osmitýdenním cyklu až do 28. června. Potom proběhne měsíční volno a začátkem srpna chceme vyjet na led. Otázkou zůstává, jestli to bude v Sokolově, nebo v Karlových Varech.

Kdo A–tým povede, jak to vypadá se složením mužstva?
Realizační tým budeme tvořit i v příští sezoně z vlastních zdrojů, protože financí není nazbyt a musíme něco zase ušetřit na hráče.  Hráčský kádr chceme určitě posílit a tvořit se začne již během letní přípravy.