„To jsou momenty, na které člověk nikdy nezapomene. Proto se hokej hraje,“ svěřil se poté zkušený útočník.

Plzeň porazila Spartu 2:0 a Radek Duda zařídil oba góly. Zvlášť první, kdy s hráčem soupeře na zádech vybruslil před brankáře Pöpperleho a jednou rukou skóroval, byl parádní. „Mohl jsem dát i třetí gól, ale ten nájezd jsem uspěchal,“ peskoval se třicetiletý forvard.

Šestou výhru Plzně v řadě vítal. „Abychom vymazali ztrátu na desítku, museli jsme nějakou takovou šňůru udělat. A věřit, že někdo další chytne černou sérii a spadne do boje o předkolo,“ bilancoval Duda. „A teď už v tom kromě nás a Litvínova lítají další dva týmy,“ zdůraznil hokejový bojovník.

Svůj dvougólový příspěvek k triumfu indiánů bral jako zadostiučinění. „Ačkoliv nejsem Plzeňák, tak právě tady jsem dostal šanci zahrát si velký hokej a stále si toho nesmírně vážím,“ vysvětloval host z prvoligového Chomutova. „Užívám si každého okamžiku, kdy tady můžu hrát. Beru to jako výhru ve Sportce,“ přiznal Duda.

Během 21 zápasů za Plzeň zaznamenal 14 gólů a 10 asistencí. Což důrazné křídlo řadí na čtvrtou příčku týmové produktivity. Jenže v závěru ledna Duda plzeňský tým zase opustí.

„Už se mi to krátí, ale ještě nějaký zápas na plzeňském kluzišti odehraji. A slibuji, že na ledě nechám srdce i duši,“ vzkázal fanouškům.