Pardubičtí hokejisté doma v dalším extraligovém utkání skórovali jen jednou, dva body si odvezli hráči Energie.

Dva hráči, kteří patří Bostonu Bruins a znají se ze zámoří, se zapojili do dramatické koncovky utkání. Výhru Karlovým Varům zajistil útočník Jakub Lauko, jenž překonal v nájezdech brankáře Daniela Vladaře. „Jakub mě překvapil. V životě jsem ho neviděl vystřelit mezi nohy,“ poznamenal Vladař.

Pardubičtí šli přitom jako první do vedení. V 10. minutě našel Poulíček před brankou Roberta Kousala, od něhož puk zamířil do karlovarské branky. Hosté ovšem dokazovali proč byli před utkáním na třetí pozice. Hráli taky aktivně, v závěru prvního dějství trefil Pulpán tyčku.

Hosté vyrovnali ve 26. minutě, kdy jel Tomáš Vondráček sám na brankáře Vladaře. Ten zasáhl, ale Vondráček zpoza branky dostal puk od gólmana do sítě a vyrovnal.

Následovaly další zajímavé situace na obou stranách. Pardubické šance nevyužili Blümel a Tybor, jenž trefil po pohledné akci tyčku.

Příležitost Dynama na druhý gól? Tři přesilovky během třetí třetiny, ve kterých ovšem Východočeši puk do branky nedotlačili.

V prodloužení předvedl důležitý zákrok Vladař, jenž chytil střelu Rohana. V nájezdech za domácí skóroval jen Kousal, na druhé straně zařídili druhý bod útočníci Koblasa a Lauko.

Dynamo bralo pouze jeden bod. „Podali jsme velice slušný výkon, bohužel proměňování šancí nebylo po celý zápas optimální. A k tomu tři nevyužité přesilovky v závěru, to nás asi stálo vítězství,“ uvedl pardubický trenér Richard Král.

„Byl to zápas výborných gólmanů. Nás neskutečně podržel Filip Novotný, pardubický Vladař nám činil problémy. Po většinu zápasu to bylo vyrovnané utkání, domácí hrozili z přečíslení. Rozhodla obětavě ubráněná oslabení, konec jsme ubojovali. Dva body jsou pro nás po průběhu utkání výborné,“ řekl Tomáš Mariška, asistent trenéra Karlových Varů.

Pardubice – Karlovy Vary 1:2 po nájezdech
Fakta - branky a nahrávky: 10. Kousal (Poulíček, Nakládal) – 26. Vondráček (Redlich), rozhodující nájezd Lauko.
Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Bez diváků. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Vladař – Nakládal, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Holland, Ďaloga, Vála – Mandát, Poulíček, Svačina – Claireaux, Paulovič, Camara – Tybor, Kousal, Blümel – Zeman, Rohlík, Kusý.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Graňák, Zábranský, Pulpán, Weinhold – Flek, D. Kaše, Lauko – O. Beránek, T. Mikúš, Hladonik – Kohout, Černoch, Koblasa – Vondráček, Skuhravý, Redlich.