Úvodní šanci zápasu si připsal Tadeáš Jaroš, jenž měl dva pokusy na zakončení, ale brankář energetiků oba jeho střelecké pokusy zlikvidoval. Na druhé straně se brzy v úniku ocitl Dominik Rymon, ale obrana Baníku jej nemilosrdně zastavila.

V polovině první třetiny se předvedl Jozef Baláž, který po nahrávce pelášil před Michajlova, ten jeho střelu vyrazil betonem. Následovalo první oslabení domácího celku, na trestnou lavici usedl Adam Rulík. V přesilové hře zkoušel štěstí střelou od modré čáry obránce Karlových Varů Michal Plutnar, gólman Sokolovských byl ale přesný jako švýcarské hodinky.

V 15. minutě předvedl pohotový zákrok také brankář Energie, jenž zachytil střelu Tomáše Rohana z pravého kruhu. V závěru první dvacetiminutovky usedl na lavici hříchů Jan Hladonik, a Baník měl tak na začátku prostřední části téměř dvouminutovou početní převahu.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Příprava: třikrát derby, Energie zamíří po letech i za hranice

Karlovarským se nepodařilo využít přesilovou hru. Naopak druhá třetina byla primárně v režii domácích, kteří hokejisty z lázeňského města nepustili do větší akce. Ve 25. minutě se pokoušel otevřít gólový účet utkání Ondřej Beránek, ale nepodařilo se mu protlačit kotouč za záda sokolovského brankáře.

Ve 32. minutě se do samostatného úniku dostal Marek Švec a střelou z pravého kruhu prověřil maskovaného muže v karlovarské svatyni. O dvě minuty později měl v přesilové hře před sebou prázdnou bránu Martin Osmík, jenž to zkusil tentokrát z levého kruhu, ale puk proletěl pouze kolem hostující klece.

Ani ve druhé třetině se diváci na sokolovském stadionu nedočkali gólu a do třetí třetiny se odcházelo za stavu 0:0. K šanci se ve třetí třetině probojoval Baláž s Jiskrou, kteří se dostali k bráně domácích, Vít Jiskra se pokoušel propálit Michajlova, ale ten pokus karlovarského útočníka zneškodnil.

Na druhé straně se o slovo přihlásil Tomáš Vracovský, jenž našel volné místo mezi Hamalčíkovými betony, ten však stačil včas skulinu zavřít. V 54. minutě se pokoušel Jozef Baláž překonat gólmana Baníku, ale marně. Blízko ke skórování byl posléze Michal Plutnar, jeho střela od modré čáry těsně minula tyč domácí brány.

Martin Psohlavec, FC Slavia Karlovy Vary.
Krajské stadiony budou opět bavit fotbalové legendy

V 59. minutě mohl rozhodnout Stanislav Vrhel, jenž se řítil sám na karlovarského brankáře. Hamalčík proti němu vytasil beton a poté kotouč raději přikryl lapačkou.

Úvodní přípravný zápas letošní sezony nepřinesl branku po šedesáti minutách hry a na řadu přišly samostatné nájezdy. Vítězný nájezd zařídil Jan Pohl, který tak zajistil vítězství Sokolovu.

Další přípravné utkání čeká hokejisty Energie v úterý 9. srpna, kdy se představí od 18.00 hodin v Litvínově, kde se jim postaví tamní Verva.

HC Baník Sokolov – HC Energie Karlovy Vary 1:0sn (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Belko, Kotlík. Vyloučení: 5:7. Bez využití.
HC Baník Sokolov: Michajlov – Pohl, Klejna, Weinhold, Rulík, Novák, Tomek, Vodička – Osmík, Kverka, Vracovský, Jurčík, Zadražil, Tomi, Ton, Vrhel, Švec, Stehlík, T. Rohan, Jaroš.
HC Energie Karlovy Vary: Hamalčík – Plutnar, Krajčík, Bernad, Dlapa, Havlín, Tůma, Bulka – Beránek, Hladonik, Kofroň, Redlich, Jiskra, Baláž, Kružík, Sapoušek, Šmajda, Rymon.

Kamila Stříteská Ströer