Úvod střetnutí jasně patřil hostům. Už ve 3. minutě rozvlnil síť za karlovarským brankářem Petr Nedvěd, když si nabruslil mezi špatně střídající obránce a kličkou na Mensatorovu vyrážečku skóroval. Za další dvě minuty a dvanáct vteřin už to vypadalo s domácími hodně špatně. Jan Hlaváč tečoval Nedvědovo nahození a Mensator podruhé lovil puk ze své sítě. Obě branky padly v přesilové hře.

Když se podruhé do listiny střelců zapsal Jan Hlaváč, tak na ukazateli skóre svítilo 29:53. Tentokrát, ale lovil ve své síti Lukáš Sáblík, který vystřídal Mensatora. Karlovarská jednička totiž ve 27. minutě odstoupila se zraněným kolenem.

Od této minuty začali úřadovat obhájci titulu. Alespoň v této třetině. Druhá formace ve 32. minutě rozebrala hosty ve dvojnásobné přesilovce. Na konci akce stál Marek Melenovský a snížil. Jiskřičku naděje vykřesal ranou v oslabení Lukáš Pech. Na časomíře svítilo 37:08.

To ale by lo ze strany Energie vše.

Ve třetí třetině to ještě svěřenci Josefa Palečka zkusili, ale naráželi na výborně pracující obranu hostí. Když se v 56. minutě nechal za hrubost vyloučit kapitán domácích Skuhravý, už všem bylo jasné, že to ani na potřetí Energie doma nezvládne.

Poslední hřebíček do rakve mistra zatloukl Milan Bartovič o minutu později.

„Pro nás je to stále ta samá písnička. Opět jsme pustili soupeře do luxusního náskoku. Pak jsme se sice zvedli a dokázali dát dva góly. Když jsme se hnali za vyrovnáním, tak pět minut před koncem uděláme hloupý faul a Liberec dal na 4:2. Pak už to bylo jasné,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Energie Mikuláš Antoník.

„Povedl se nám vstup do utkání. Dali jsme dvě branky. Tím jsme se ale ukolíbali a byli jsme hodně pasivní. Domácí jsme pustili do hry a byli jsme pod tlakem,“ začal se kouč hostů Jiří Kalous ohlížet za zápasem a pokračoval: „Výborný výkon podal Tero Leinonen. Dali jsme třetí gól, ale domácí dřeli a do druhé přestávky přidali dvě branky. Čtvrtou brankou jsme to doválčili k vítězství.“

K. Vary – Liberec 2:4

Třetiny: 0:2, 2:1, 0:1. Branky a nahrávky: 32. Melenovský (Kristek, Dobroň), 38. Pech (Skladaný) – 3. Nedvěd (Hlaváč, Rýgl), 6. Hlaváč (Nedvěd), 30. Hlaváč (Hunkes, Bartovič), 57. Bartovič (Čakajík, Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Kalivoda, Brunclík. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:4. Oslabení: 1:0. Diváci: 4161.

Muž zápasu: Hlaváč

Karlovy Vary: Mensator (27. Sáblík) – Němec, Parýzek, Dobroň, Čutta, Prošek, Mucha, Brňák, Hájek – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, Skladaný – Pletka, Pech, Dej – Zucker, Zaťovič, Haščák. Trenér: Paleček

Liberec: Leinonen – Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, Moravec, Holub, Vantuch – Hlaváč, Nedvěd, Klimenta – Víšek, Kašpařík, Bartovič – Blatný, Nedorost, Špaček – Dušek, Plodek, Ondřej. Trenér: Kalous