Pavel Hynek má v současnosti v hlavě jenom Energii. Ke Spartě už se vracet nechce. „Už se v tom nechci pitvat. Bylo by to na dlouhou,“ poznamenal ex-trenér holešovického týmu.

Po odvolání našel Hynek nové angažmá velice rychle. „Musím se přiznat, že mě samotného to velice překvapilo. Když jsem trávil to zklamání z odvolání, tak přišla radost z nové nabídky z Karlových Varů. Je to pro mě nová výzva a na tu práci se velice těším,“ pokračoval Hynek.

Energie se zatím v letošní sezoně trápí. „Proč tomu tak je, to nevím. Nechci se pouštět do žádných rozborů, protože jsem celou situaci sledoval jenom zvenčí. Chtěl bych si popovídat s lidmi, které u týmu byli a jsou a poslechnout si jejich názory,“ poznamenal.

Pavel Hynek se z Václavem Baďoučkem zná. „Sice jsme spolu nikdy nedělali, ale známe se roky ze stadionů, když jsme proti sobě hráli. Musím se přiznat, že se na všechno co mě v Karlových Varech čeká, moc těším,“ přiznal Hynek.

Trenér Hynek byl v pondělí maximálně zaneprázdněn. „Od momentu, co se to někde objevilo na internetu, tak mi zvoní telefon. Takže jsem v jednom kole,“ dodal.

Kvalitních trenérů v České republice není mnoho. „Využili jsme té možnosti, že Pavel Hynek ukončil spolupráci se Spartou Praha. Podle mě a mých kolegů ve vedení je to mladý dynamický trenér a chce s mužstvem hrát rychlý a dynamický hokej,“ vysvětloval manažer HC Energie Miroslav Vaněk, proč klub vsadil právě na Pavla Hynka.

Václav Baďouček se do Karlových Varů vrací po angažmá ve Znojmě a Brně. „Venca klub zná, odvedl pro nás veliký kus práce a to nejen se Zdeňkem Venerou, ale i s Radimem Rulíkem. Je to bývalý obránce a od něj očekáváme, že zvedne hru naší defenzívy,“ doplnil Vaněk.

V pátek podvečer se rozhodl Václav Baďouček na vlastní žádost odejít z Brna. „Chtěl jsem dodat Kometě nějaký impuls. Já sám jsem cítil, že to už není to pravé ořechové a že hráčům už nemám co dát. Neměl jsem problém s vedením nebo s hráči. Bylo to mé rozhodnutí, ke kterému jsme postupem času došel,“ přidal se staronový asistent Baďouček.

Nejvíce problémů má Energie v obraně. „Osobně bych neřekl, že to jsou problémy jenom obránců. Jde o obranou hru celé pětky. Na tu se budeme muset co nejdříve podívat,“ pokračoval Baďouček.

Návrat do mužstva z lázeňské metropole je pro Václava Baďoučka určitou srdcovou záležitostí. „Já jsem v Karlových Varech prožil mnoho krásných chvil. Hodně lidí na mě vzpomínalo, takže ta spolupráce byla dobrá a přiznám se, že se těším,“ dodal.

Po Josefu Palečkovi opustil svůj post i dosavadní asistent Mikuláš Antonik. „Byl jsem odvolán pro neuspokojivé výsledky. Nicméně s vedením HC Energie v současnosti jednám o svém dalším působení v karlovarském klubu,“ doplnil odvolaný trenér Antonik. (jč)