Pavel Kuběna vyrovnávací brankou ve druhé třetině nakopl Energii k vítězství. V dohrávce 16. kola 02 hokejové extraligy se v lázeňské metropoli představil Eaton Pardubice. Svěřenci Václava Sýkory bojovali, ale nakonec si odvezli porážku 2:3 po nájezdech.

Úvodní část přinesla jednu branku a to až v 16. minutě. Libor Pivko se dostal k Sáblíkem vyraženému kotouči a střelou pod víko poslal hosty do vedení. Jinak se oba brankáři nenudili. Hrál se pohledný hokej s mnoha šancemi.

Ve druhé části se diváci dočkali tří gólů. Nejprve vyrovnal svým druhým letošním přesným zásahem kapitán Václav Skuhravý. Kumstát nahrál autorovi branky a šel clonit Martinu Růžičkovi. To se ve 21. minutě ukázalo jako rozhodující, protože pardubický gólman přes Kumstáta nic neviděl.

Hosté šli podruhé do vedení ve 27. minutě. Jan Starý si najel a z kruhu propálil Sáblíka nad ramenem. Energetici vyrovnali v čase 35:24. Svým prvním gólem v sezoně se prosadil věčný náhradník Pavel Kuběna.

Třetí dějství přineslo vyrovnanou bitvu, ale bez toho správného „koření“. Branky se tentokrát více jak 4500 diváků nedočkalo. Na řadu tak muselo přijít prodloužení a následně samostatné nájezdy. Při nich došlo k jedné velice kuriózní události. Hned první penaltu musel posuzovat videorozhodčí. Nakonec byl Košťálův gól uznán. Vítěznou trefu ale zaznamenal druhý střelec Energie Milan Hluchý.

Obě strany byly po utkání spokojené

Jan Votruba, asistent na lavičce Eatonu, byl po dohrávaném utkání 16. kola hokejové extraligy v Karlových Varech spokojený. „Myslím si, že diváci viděli velice pohledné utkání. Do poslední minuty bylo velice napínavé, což se trenérům příliš nelíbí. Hrál se dosti otevřený hokej,“ začal své hodnocení kouč Pardubic a pokračoval: „Ve třetí třetině jsme byli hodně aktivní a dovolím si i tvrdit, že jsme sahali po třech bodech. Chyběl nám ale malinko důraz před brankou. Některé puky poskakovaly po brankovišti a my jsme to nedokázali dotáhnout. I přes porážku na nájezdy jsme však s bodem spokojeni.“

Na druhé straně také vládla spokojenost. Energie po delší době vyhrála, i když jenom za dva body. „Dovolím si tvrdit, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů. Když nebudu počítat zápas s Plzní, tak suverénně nejlepší. To je ta správná cesta, kterou bychom se měli vydat a ten správný výkon, na kterém bychom měli stavět,“ poznamenal na úvod asistent karlovarského trenéra Mikuláš Antonik.

„Tuhle hru bychom měli doma předvádět. Také si myslím, že tento zápas byl velice kvalitní. Souhlasit musím i s tím, že Pardubice, ale i my jsme sahali po třech bodech. V nájezdech jsme získali bod navíc, za což jsme velice rádi,“ pokračoval.

Zajímavý moment přišel ihned při prvním samostatném nájezdu, kdy Košťálovu branku musel uznat až videorozhodčí. „Přiznám se, že tuto situaci nedokážu posoudit. Z dálky to nebylo příliš vidět. Honza to tam nějak propasíroval pod brankářem. Jsme rádi, že to byl gól,“ komentoval situaci Mikuláš Antonik.

Jan Votruba celou tuto záležitost vysvětlil jinak. „Ještě jsme neměli možnost mluvit o tom s rozhodčím, ani jsme celou situaci neviděli na videu. Myslím si, že došlo k posunutí branky a puk šel pod tyčkou. Možná bylo uplatněné pravidlo, že jakmile je při trestném střílení brankářem posunutá branka, tak je automaticky gól. Jestli si to dobře vysvětluji,“ řekl Votruba.

K. Vary – Pardubice 3:2 sn

Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0. Branky a nahrávky: 21. Skuhravý (Kumstát, Košťál), 36. Kuběna (Melenovský, Zaťovič), rozh. nájezd Hluchý – 16. Pivko (Sýkora, Špirko), 27. Starý (Špirko, Kočí). Rozhodčí: Šindler, Pešina – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:5 + Jan Kolář 10. min. Bez využití: Diváci: 4578.

Karlovy Vary: Sáblík – Němec, Hájek, Prošek, Parýzek, Tribuncovs, Čutta – Kuběna, Skuhravý, Kumstát, Melenovský, Kristek, Dej, Pech, Košťál, Zucker, Hluchý, Zaťovič. Trenér: Paleček.

Pardubice: Růžička – Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Drtina, Kolář, Šeda, Kousal – Sýkora, Špirko, Pivko, Zohorna, Koukal, Starý, Cetkovský, Genoway, Somík, Kolář, Divíšek, Buchtele. Trenér: V. Sýkora.