Zlín sice zažívá nejlepší období sezony, když z posledních sedmi utkání vyhrál hned čtyři, ovšem již dlouho je jasně poslední a před střetem s Energií měl na předposlední Kladno ztrátu celých čtrnácti bodů. Energie svádí náročný boj o předkolo play-off a se Zlínem dostala příležitost napravit nepovedený páteční zápas právě s Kladnem.

A domácí začali zprudka, hned z první střely zaskočeného Daniela Hufa překonal svou jedenáctou brankou v sezoně Jiří Černoch.

Ve 14. minutě hry na něho navázal dorážkou po střele Martina Weinholda teprve 17letý Jiří Kulich, jenž se trefil přesně mezi Hufovy betony.

Jen něco málo přes minutu čekali fanoušci na branku číslo 3, a byl to parádní brejk v přesilové hře. Vše začal obránce Tomáš Havlín a puk se následně po ose Hladonik – Rachůnek vrátil zpátky k Havlínovi, jenž pálil do levého horního rohu zlínské branky.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Tři body trefil Baníku proti Šumperku Jaromír Kverka

V závěru gólově bohaté první třetiny se podařilo zlínskému Pavlu Kubišovi úspěšnou tečí Karafiátovy střely překonat Habala a snížit na rozdíl dvou branek. Jízdu Karlových Varů za vítězstvím tím ale nezastavil.

Druhé dějství ovšem bylo na branky chudé, přesně řečeno nepadla v něm ani jedna.

V závěrečné periodě ale Varáci potvrdili roli favorita a již po třech minutách využili dvojitou přesilovku. V kombinaci po přihrávce Tomáše Rachůnka propálil Hufa od modré Lukáš Pulpán.

A pověstného „bůra“ zpečetil pět minut před koncem zápasu Tomáš Vondráček, když ujel po pravé straně a následnou ranou zpoza kruhů navýšil konečné skóre na 5:1 a svou vlastní bilanci na devatenáct vstřelených gólů v sezoně.

Další utkání čeká Západočechy již zítra v 17.30 hodin, kdy opět doma vyzvou České Budějovice.

HC Energie Karlovy Vary – PSG Berani Zlín 5:1 (3:1, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 3. Černoch (Mikyska), 14. Kulich (Weinhold, Vondráček), 15. Havlín (Rachůnek, Hladonik) – PH, 44. Pulpán (Rachůnek, Mikúš) – PH, 55. Vondráček (Havlín) – 19. Kubiš (Karafiát). Rozhodčí: René Hradil, Jakub Šindel – Vít Lederer – Tomáš Gerát. Vyloučení: 3:7. Vyšší tresty: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 1000.