HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:2, 0:1, 2:2). Branky a nahrávky: 51. Vondráček (Plutnar, Martin Rohan), 52. T. Mikúš (Kracík) – 8. O. Šedivý (Dravecký), 12. Daňo (D. Musil, P. Vrána), 32. Kundrátek (Martin Růžička, A. Nestrašil), 47. A. Nestrašil (Martin Růžička, M. Doudera), 58. A. Nestrašil (O. Kovařčík). Rozhodčí: Pražák, Horák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 2170.
Energie: Habal – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán, L. Doudera – T. Rachůnek, Jiří Kulich, Flek – T. Mikúš, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Hladonik, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček.

V pátečním duelu si energetici vyšlápli na Pardubice, které porazili na ledě KV Areny v poměru 4:1.

„Za nás veliká spokojenost,“ chválil si cenný skalp Pardubic karlovarský asistent Tomáš Mariška. Hokejisté Energie rozhodli o své výhře povedenou druhou třetinou, během které hostům nastříleli tři branky, což se ukázalo jako klíčový moment duelu.

„Celý tým odpracoval výborné utkání, odbojoval a takticky zvládl drtivou většinu situací na ledě. Za to jsme byli odměněni před našimi fanoušky, kteří vytvořili výbornou atmosféru,“ těšilo karlovarského asistenta.

V neděli pak Energie přivítala opět v KV Areně lídra tabulky z Třince. A právě hosté prokázali, že na Karlovy Vary umí. Z posledních osmi vzájemných zápasů v extralize jich vyhráli sedm, když ten poslední přidali do své sbírky po výhře 5:2.

První minuty duelu patřily hráčům Energie, od kterých pomalu převzali otěže utkání hokejisté Třince, což dokázali vyjádřit i brankově. Poprvé se měnilo skóre v KV Areně v 8. minutě, kdy rozjásal fanoušky hostů přízemní střelou po přihrávce Vladimíra Draveckého Ondřej Šedivý. ¨

Ve 12. minutě už šli hosté do dvoubrankového trháku, kdy poslal za záda brankáře Energie střelecký pokus Davida Musila Marko Daňo. Posléze se hra vyrovnala a oba týmy si vypracovaly několik šancí, ale bez gólového efektu.

I druhá třetina měla podobný průběh, hosté se tlačili i nadále do útočné třetiny a z toho vytěžili třetí branku. To putoval na trestnou lavici Ondřej Beránek za vyhození puku mimo hřiště. Následnou přesilovku brankově zúročil třinecký Tomáš Kundrátek.

HC Energie Karlovy Vary
Energii trápila s Kladnem koncovka, dnes dorazí do KV Areny Pardubice

Další přesilovku pak využil Třinec na začátku třetí periody, kdy se zapsal do střelecké listiny Andrej Nestrašil, s přispěním Ondřeje Dlapy, od kterého zamířil puk přesně mezi betony brankáře Habala. V 51. minutě probudil fanoušky v KV Areně kontaktní brankou Tomáš Vondráček.

O necelou minutu později energetici udeřili podruhé, kdy se prosadil parádní trefou pod víko navrátilec Tomáš Mikúš. Energie se poté snažila přidat další důležité branky, ale to se již nepovedlo, a naopak Třinec stvrdil svou výhru v 58. minutě, kdy vstřelil pátou branku hostů Andrej Nestrašil. Třinec potvrdil roli favorita a zaslouženě si z lázní odvezl tři body.