Energie nyní nemá mnoho času na odpočinek, už se jí do KV Areny přijede prověřit Škoda Plzeň. Utkání bude rozehráno v 18 hodin.

Karlovy Vary nastoupily do utkání s Chomutovem v hodně omlazené sestavě. Doma zůstali obránci Benák, Bičánek či Harant a také útočníci Duda, Bartek nebo Marcel Haščák. „Chtěli jsme dát prostor mladým hráčům, se kterými počítáme do budoucna," vysvětlil na úvod trenér Karel Mlejnek.

Asistent domácího trenéra Vladimíra Růžičky Jan Šťastný stál na lavičce za týmem, který už měl téměř konečnou extraligovou podobu. „Jsme rádi, že jsme po dlouhé době znovu dokázali zvítězit, ačkoliv to nijak nepřeceňujeme. Víme, že soupeři chybělo sedm hráčů, kteří zřejmě tvoří kostru týmu. Měli jsme výborný vstup do utkání i pohyb, jen ve druhé třetině jsme se nechali uspokojit a přestali bruslit. Z toho také pramenily fauly a soupeř přidal na důrazu. Co bych chtěl oproti minulým zápasům vyzdvihnout, to je hra v oslabení. Nějaké věci jsme si ukázali a začaly fungovat. Naše hra má však stále hodně nedostatků. V některých situacích jsme lehkovážní, což by nás v sezoně mohlo mrzet," varuje Šťastný.

Karlovarského Karla Mlejnka mrzela hra v početní nevýhodě. „Především jsme inkasovali dvě branky v oslabení. Prohrajeme buly, následuje tečovaná střela a gól. Pořád stejná písnička. Na druhou stranu si myslím, že jsme se postupně zlepšovali. Zanedlouho začíná finálová část přípravy, takže budeme všechno směřovat do finální podoby," doplnil komentář k utkání v Chomutově.

Dnes se v KV Areně představí Škoda Plzeň. „V prvním utkání v Plzni, které jsme odehráli před deseti dny nastoupili poprvé vedle sebe hráči prvního útoku. Radek Duda s Martinem Bartekem a Marcelem Haščákem se na ledě hledali první čtyři střídání a v té době dvakrát inkasovali. Myslím si, že se to již opakovat nebude," říká před duelem trenér Mlejnek.

Jak už bylo naznačeno, tak Energie od utkání se Škodovkou bude hrát v sestavě, která by měla být ta „extraligová". „Měli bychom hrát v tom složení, jako chceme nastoupit k prvnímu extraligovému utkání 11. září v Plzni. Samozřejmě, že ještě může dojít k nějakým změnám, ale těch už by být moc nemělo," přidal.

Slova trenéra potvrdil i obránce Vladimír Sičák. „My máme doma nakázáno, že máme vyhrávat všechny zápasy," prohodil s úsměvem a doplnil: „Takže diváci mohou očekávat, že derby bude zajímavé. Určitě ho chceme vyhrát a půjdeme s tím do toho. Pokud se nikdo nezraní, tak bychom opět měli nastoupit v plné sestavě."

Piráti Chomutov – HC Energie 3:2 (2:1, 1:0, 0:1). Branky a nahrávky: 3. Rutta (Květoň D., Hovorka), 16. Růžička ml. (Jánošík, Redlihs), 37. Hovorka (Květoň) – 20. Zadražil (Gríger), 44. Tomeček (Kverka). Rozhodčí: Turčan, Petružálek – Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 2311. 
Chomutov: Kopřiva – Kranjc, Rutta, Drtina, Rýgl, Redlihs, Jánošík, Tejnor, Šidlík – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Květoň D., Pospíšil – Sklenář, Růžička ml., Kaše D. – Veselý, Kämpf, Chlouba.
Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Weinhold, Gulaši, Deyl, Dvořák, Rohan, Rulík – Vachovec, Kverka, Tomeček – Gorčík, Zadražil, Gríger – Rachůnek, Marosz, Koblasa – Rohan, Vrána, Vaněk, Osmik.