Včera ale karlovarští hokejisté zajížděli do Olomouce, která na tom je jen o něco málo lépe, a váží si tak každého získaného bodu. A Západočeši začali skvěle, když po první třetině vedli hned o dvě branky.

Po bezbrankové druhé části ale přišla třetí perioda, v níž se po gólových zápisech Bambuly a Krejčího podařilo borcům z Moravy srovnat. První branku ale vstřelili energetici. V čase 11:29 převzal přihrávku do tandemu od Fleka Tomáš Rachůnek a přesnou střelou zápěstím překonal olomouckého Konráda.

Tomáš Vondráček, kapitán HC Energie Karlovy Vary.
Zápasů, které prohráváme o gól, je už moc, posteskl si Vondráček

V závěru prvního dějství se karlovarským hokejistům podařilo navýšit svůj náskok již na dvě branky. Přesně půl minuty před sirénou oplatil Rachůnek přesnou přihrávku Jakubu Flekovi a ten krásnou střelou z hranice levého kruhu vymetl pravý růžek branky soupeře.

Druhá třetina toho kromě dvouminutových trestů pro Káňu a Černocha příliš nenabídla. Až ve třetí periodě se divákům naskytl pohled na vstřelenou branku, když se hned po buly dostal k puku olomoucký Jan Bambula, vybruslil až před Habala a bekhendovým blafákem jej překonal, a bylo sníženo. V prodloužení se ani jednomu z celků síť rozvlnit nepodařilo, a šlo se tak na nájezdy.

V těch byli nakonec i díky třem neúspěšným pokusům hostů úspěšnější hráči Olomouce, a zůstal jim tak bonusový bod.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sn (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0). Branky a nahrávky: 43. Bambula (Michal Kunc), 59. David Krejčí – 12. T. Rachůnek (Flek, Černoch), 20. Flek (T. Rachůnek) – rozhodující nájezd Kusko. Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Kajínek, Axman. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1000.
Olomouc: Konrád – Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Škůrek, Groch – J. Káňa, David Krejčí, V. Tomeček – Kusko, J. Knotek, Klimek – Strapáč, P. Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc.
Karlovy Vary: Habal – Martin Rohan, Plutnar, L. Doudera, Dlapa, Pulpán, D. Mikyska, Tureček – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Vondráček, Hladonik, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Osmík.