Po páteční výhře v západočeském derby se Škodou Plzeň zvládli energetici i nedělní duel s Olomoucí, a připsali si tak na své konto již pátou výhru v řadě.

Utkání s Olomoucí přitom nezačalo pro domácí právě optimálně. „Připravovali jsme se na to, že na nás Olomouc po nevydařeném utkání s Chomutovem zatlačí,“ prozradil karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Správný předpoklad, Hanáci do utkání vlétli a vytvořili si převahu. „Trošičku na nás byla vidět únava z pátečního derby, které nás stálo opravdu velké množství sil. Měli jsme špatný pohyb, hráli jsme špatně na kotouči, dělali jsme spoustu zbytečných chyb, dostávali jsme sami sebe pod tlak,“ líčí asistent Martina Pešouta.

Nápor hostů ale domácí ustáli a v 19. minutě se prosadila v akci dva na dva dvojice Flek – Rachůnek. 1:0. „To, že jsme z ojedinělé šance dali gól, byl pro nás až malý zázrak,“ přiznal Mariška.

Druhá část žádný obrat nepřinesla. Ve 33. minutě využil Flekovu nahrávku Gríger, ve 39. minutě zužitkoval přesilovou hru svou tečí kapitán Skuhravý – 3:0. „Ve druhé třetině jsme se zlepšili. Hlavně od její druhé poloviny jsme hráli zodpovědně, trpělivě zezadu a byli jsme úspěšní z brejkových situací,“ popisuje Mariška.

Ve třetí třetině domácí kontrolovali hru a svůj tříbrankový náskok ještě navýšili, když opět úřadovala první útočná formace, do střelecké listiny se zapsal Flek a znovu Gríger. „Utkání jsme si dokázali pohlídat a nepouštěli jsme soupeře do větších vyložených šancí,“ mohl být spokojen karlovarský asistent.

„My jsme v 1.třetině hráli dobře, domácí nás potrestali z protiútoku. Druhou část jsme ale v obraně propadli. Ve třetí již domácí dominovali. Pro nás půlku zápasu špatný výkon, bez gólu se vůbec nedá bodovat. Musíme se z toho dostat, máme tři prohry v řadě, teď se ukáže, jaký jsme mančaft,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců olomoucký Jan Tomajko.