Žádná sláva. K absencím ještě můžeme přičíst Ondřeje Beránka, ten sice již začal naplno trénovat, ale proti úřadujícímu mistru ještě nenastoupí. „Jeho rekonvalescence probíhá velmi dobře, až nad očekávání. V krátké době by se mohl vrátit do sestavy,“ doplňuje asistent na střídačce Energie. Alespoň nějaká dobrá zpráva.

Šestizápasová série porážek prakticky vyřadila Karlovy Vary z bojů o předkolo play-off. Naopak se přiblížily utkání o samotné setrvání v Tipsport extralize. „Hlavní teď pro nás je vyhnout se baráži,“ potvrzuje Tomáš Mariška. „Na druhou stranu koukat se kolem sebe nám moc nepomůže, musíme se soustředit na svoje výkony,“ připomíná.

Z toho pohledu poslední zápas v Liberci nevypadal ze strany Energie špatně. „Já jsem rád, že se nám podařilo s improvizovanou sestavou sehrát více než vyrovnané utkání. I hráči širšího kádru, kteří dostali šanci, dokázali, že můžou chybějící hráče zastoupit,“ pochvaluje si karlovarský asistent. Ten věří, že mužstvo výkon zopakuje proti brněnské Kometě. „Doufám, že na to dnes navážeme,“ přeje si.

I když. V Liberci energetiky znovu zradila koncovka. „Šance si dokážeme připravit, ale nedokážeme je proměnit. To nás v posledním utkání stálo body,“ poukazuje Tomáš Mariška.

Recept pro zápas s Kometou zní tedy jasně. „Hru jsme zjednodušili, přidali jsme více bojovnosti, zlepšili jsme týmový výkon. K tomu ještě potřebujeme dát nějaké góly a také pomoct našemu gólmanovi. To rozhodne o úspěchu a neúspěchu v pátečním utkání,“ je přesvědčen asistent.

Samozřejmě pokud Energii vydrží také disciplinovanost a uchová si správnou organizaci hry.