Všechny puky zapadly do klece hostí a u všech pěti branek byl na ledě domácí útočník Jakub Flek. Na tři branky nahrál, jednu vstřelil sám a u přesilovkové gólové teče kapitána Skuhravého byl mezi mantinely také. Právem byl vyhlášen hvězdou utkání. Navíc Flek nastoupil ke svému stému zápasu v extralize. Povedená oslava. „To jsem nevěděl. Že je to stý zápas, mi řekli až kluci v šatně,“ říká.

Po vítězném pátečním derby s Plzní se v neděli energetici na ledě dlouho hledali. „Nezačali jsme dobře, nešly nám nohy. Kdyby to bylo po první třetině 0:3, tak jsme se nemohli divit. Gól nám tam spadl až ke konci první dvacetiminutovky z jednoho protiútoku, předtím jsme se prakticky nepodívali s pukem za červenou,“ přiznává Jakub Flek.

U úvodního gólu utkání vracel na brankoviště přihrávku z levé strany Rachůnkovi, stejné to bylo u druhé branky, tady pro změnu asistoval Grígerovi. „Věděl jsem, že jdou do brány. Oba jsou praváci, já jsem to měl z levé strany, takže jsem jim to házel jenom do hokejky. Byla to ale práce celé lajny, určitě to není jenom o mně,“ upozorňuje v popisu gólových situací 25letý útočník Karlových Varů.

U čtvrté branky Energie se Jakub Flek zapsal sám do střelecké listiny. „Byla tam super nahrávka od Tomáše Rachůnka, který mi to dal milimetrově na modrou. Jel jsem sám na bránu a jenom čekal na pohyb gólmana. Viděl jsem, jak si lehá na bok, tak jsem to zkusil hodit přes něj a spadlo to tam,“ líčí.

V poslední minutě utkání potom asistoval u gólu Dávida Grígera. „Dva bránící hráči byli u mantinelu, periferně jsem viděl náš osamocený dres před bránou. Nechtěl jsem nic vymýšlet, bylo dvacet vteřin do konce, tak jsem to tam hodil a Dávid Gríger to ztečoval gólmanovi mezi nohy,“ vrací se k poslední brance utkání.

Energie tak po rozpačitém úvodu a sedmi porážkách v řadě najela na vítěznou vlnu. „Konečně jsme začali asi hrát hru, kterou chceme předvádět. Vzadu se s tím moc nemažeme, dostáváme puk rychle ven a hrozíme z protiútoků. Soupeři nás sice většinou přestřílejí, ale efektivita je na naší straně,“ pochvaluje si Jakub Flek.

Během stovky extraligových zápasů byl na ledě u všech pěti vstřelených branek poprvé. „Dneska nám to sedlo. Máme ale výborně poskládanou lajnu, kluci jsou neskuteční v tom, co dokáží s pukem. Já jsem tam od toho, abych lítal, myslím, že se dobře doplňujeme,“ míní subtilní útočník Karlových Varů.

Styl Energie mu vyhovuje. „Máme mladé mužstvo, musíme jít do všeho naplno, nemůžeme si dovolit v ničem polevit, musíme tam lítat a mydlit to. Super nás ale také drží Filip Novotný, má to tam vzadu zavřený,“ připomíná na závěr Jakub Flek.

Extraliga dnes pokračuje 15. kolem, Karlovy Vary míří do Mladé Boleslavi. Utkání začíná v 17.30 hodin.