Jako první si vážnější šanci vytvořili Jihočeši, kdy byl blízko gólové radosti Ondřej Kachyňa, ale karlovarského brankáře Frodla nedokázal ve slibné pozici překonat. Stejně si pak počínali i jeho spoluhráči Milan Gulaš i Jan Štencl. To energetici zahrozili v závěru úvodní třetiny, kdy měli v rychlém sledu na hokejce úvodní branku duelu Vít Jiskra a Daniel Kružík, ale puk dotlačit za záda brankáře Motoru nedokázali.

Poprvé se tak měnil ukazatel skóre ve druhé třetině, to šla Energie do čtyř po vyloučení Grígera a následně i Dlapy. Toho Jihočeši dokázali brankově využít. Ve 26. minutě si Jan Ordoš počkal před Frodlem na Pechovu nahrávku a nasměroval kotouč mezi tři tyče – 0:1.

Hned na to mohl navýšit vedení Budějovic Doudera, ale toho dělily od brankové radosti jen centimetry. Podstatně hůře dopadl při svém úniku Gulaš, který nasměroval střelecký pokus vysoko nad karlovarskou klec.

Posléze se připomněli také domácí, kdy se nebezpečnou střelou prezentoval po akci Jiřího Černocha Ondřej Beránek. Ve 37. minutě se měnilo skóre v KV Aréně podruhé, a opět to bylo po přesilové hře Motoru, když Jáchym Kondelík přes osu na brankovišti nabil Janu Ordošovi, který doklepl kotouč za bezmocného gólmana Energie – 0:2.

Na začátku závěrečné třetiny měl dvě šance na kontaktní branku Iika Kangasniemi, ale ani jednou nedokázal brankáře Jihočechů Strmeně překonat. Následně se týmy střídaly v přesilových hrách, ale ani jeden tým ji nedokázal zúročit. V závěru duelu tak šla Energie do power-play, kterou přetavil v třetí branku Martin Beránek, který gólově potrestal zaváhání Dalimila Mikyska na modré čáře – 0:3.

HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Branky a nahrávky: 26. Ordoš (Pech, Kubík), 37. Ordoš (Kondelík), 60. M. Beránek (Harris). Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 3237. Karlovy Vary: Frodl – Bartejs, Mikyska, McFadden, Stříteský, Havlín, Plutnar, Dlapa – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, O. Procházka – Kangasniemi, Jiskra, Kružík – Redlich, Kofroň, Koffer. Trenér: Václav Eismann. České Budějovice: Strmeň – Štencel, Pýcha, Doudera, Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Kubík, Pech, Valský – Toman, Koláček, Vopelka. Trenér: Ladislav Čihák.