Karlovy Vary – Po desátém kole hokejové baráže ještě není jasné, že HC Energie míří zpět do extraligy. Doma porazila sice Kladno 3:0, ale Litvínov zdolal Jihlavu 3:2.

17.4.2018

HC Energie (v zeleném) hostila Rytíře z KladnaFoto: Deník / Čech Jan

Co z toho vyplývá? To, že Energii chybí k postupu jeden bodík. Zpět k utkání s Kladnem.

V první třetině se diváci dočkali jediné branky, o kterou se postaral Michal Vachovec. Levé křídlo třetí formace využilo zmatku před Cikánkovou brankou v 11. minutě, když se dostalo k přihrávce Skuhravého.

Ne že by Rytíři neměli v první části nějaké střelecké možnosti, ale že by karlovarský brankář Závorka byl pod nějakou sprchou střel, tak to ne.

Naopak. Lukáš Cikánek v brance Kladna měl více práce. Energie byla nebezpečnější.

Ve druhé třetině dostali domácí možnost přesilovky pět na tři. Tu si ale hosté pohlídali. Při hře pět na pět, ale Energie udeřila. Ve 30. minutě se dělovkou do šibenice trefil Martin Kohout. Když se vzápětí na kostce nad ledem objevil průběžný stav v Litvínově, kde Jihlava vedla 2:1, tak KV Arena téměř explodovala.

Nicméně stále chybělo do konce obou utkání více jak třicet minut.

Energetici nekoukali napravo nalevo a šli si pro své vítězství. Stále stejně a zodpovědně se tlačili do branky soupeře.

Nicméně i Kladno mělo své šance a snažilo se s nepřízní osudu něco udělat. Stále ale naráželo na Tomáše Závorku.

Po druhé třetině tak Energie vedla 2:0 a stále po očku její příznivci sledovali i zápas v Litvínově, kde Dukla také po druhé třetině vedla 2:1. Takže vše hrálo Energii do karet.

Ve třetí třetině Kladno přidalo a vytvořilo si tlak, ale gól dala Energie. Přesněji Standa Balán.

Jenomže v Litvínově se karta obrátila. Verva vyhrála 3:2 a to znamená, že Energii k postupu chybí aktuálně bod, který musí uhrát buď doma v pátek s Litvínovem, anebo v neděli v Jihlavě.

„Víme, že to je jen o nás. Věřím, že v pátek budeme jezdit s rukama nad hlavou,“ říkají energetici.

Pohled experta Jiřího Vimra

V nabité KV Areně se odehrál jeden z nejdůležitějších zápasů povedené sezony. Při souhře výsledků z Karlových Varů a Litvínova mohli domácí borci vybojovat vysněnou extraligu již tři kola před koncem baráže. Od úvodního vhazování to bylo enormní nasazení domácích a touha vybojovat pro skvělé karlovarské fanoušky opět místo mezi hokejovou elitou. Energii se málem ten sen splnil, ale chyběl kousíček a pomoc Jihlavy. To bohužel nevyšlo, ale i přesto Západočechům chybí už jeden jediný bodík. Já věřím, že se to družině Martina Pešouta povede a šanci, která je tak blízko blizoučko, už nepustí. Byla by to obrovská škoda.

Tento tým nabitý elánem a vůlí by určitě ostudu v extralize neudělal, a jak se vyjádřil těsně před zápasem majitel klubu Karel Holoubek, tak všichni extraligu v Karlových Varech chceme.

Je vidět, že pokud by borci z lázeňské metropole bojovali s takovým srdíčkem i v příští, snad extraligové sezoně, můžeme se opakovaně dočkat i takových návštěv, jaká byla v desátém barážovém kole. To znamená takzvaně plný a vyprodaný dům.

Lidi, v pátek vás očekávám opět v KV Areně.

HC Energie K. Vary – Rytíři Kladno 3:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Branky: 11. Vachovec (Skuhravý), 30. Kohout (Gríger, O. beránek), 47. Balán (Flek). Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4 + Štich 5 a do konce. Využití: bez využití. Diváci: 5502 (vyprodáno).

K. Vary: Závorka – Šafář, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, Rulík – Flek, Balán, Rachůnek – Kohout, Gríger, Beránek – Šik, Skuhravý, Vachovec – Vrdlovec, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout, Mariška.

Kladno: Cikánek – Zelinger, Štich, Svedlund, Repe, Lenďák, Kehar, Matula – Kružík, T. Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: Patera, Hořava.

Další výsledek 10. kola baráže: Litvínov – Jihlava 3:2.
Tabulka
1. Karlovy Vary 10 4 3 1 2 28:20 19
2. Litvínov 10 4 1 1 4 21:25 15
3. Jihlava 10 3 1 2 4 24:22 13
4. Kladno 10 4 0 1 5 14:20 13

Hlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Od prvního střídání jsme šli za tím, co jsme chtěli - urvat dnes tři body a udělat další důležitý krok za naším cílem. To se nám dnes dařilo opravdu od prvního střídání. Možná až na osm, deset minut ve třetí třetině, kdy nás soupeř zatlačil a zkusil závěrečný tlak, jsme byli lepším týmem. Obětavý týmový výkon podpořený fantastickým Tomášem Závorkou vzadu nás přiblížil cíli, ale musíme se dobře zregenerovat a připravit se na další zápas. Do pátečního posledního domácího utkání musíme jít stejně jako do těch posledních, nic není definitivně hotového, proto musíme pracovat dál. Děkuji fanouškům a doufám, že nás přijdou podpořit na poslední domácí utkání. Pevně věřím, že nám pomůžou splnit náš cíl.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Od začátku zápasu jsme dneska tahali za kratší konec, už v první třetině jsme mohli prohrávat tři, čtyři nula. Vary si šly za vítězstvím a my jsme dnes byli takříkajíc přešlí, nemohli jsme se dostat do zápasu. Můžeme Varům jen pogratulovat k zaslouženému vítězství.

Autor: Jan Čech

17.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 20 000 Kč

Obsluha tkacích a pletacích strojů Pletař - pletařka - kontrolor kvality k pletacím strojům. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - e-mailem m.walterova@lasting.eu, telefonicky pí Walterová 608 270 763, 352 628 313, , Upřesňující informace:, - přijmeme muže/ženu do pletací dílny ke kontrole kvality upletených výrobků, hlídání strojů a navlečení přízí strojů, - minimálně vyučené, technicky zdatné a učenlivé do firmy se zaměřením na výrobu funkčního prádla a ponožek Lasting, - podmínka dobrý zrak, - požadujeme minimálně vyučené v technickém - trojním, textilním oboru nebo přadleny, případně v jiném oboru, - lehká práce, 3 směny, , Zaměstnanecké výhody:, - expandující perspektivní firma vyvážející výrobky do zahraničí, 40 - 50 zaměstnanců s 25 lety na trhu, - jistota sociálních plateb, - příjemné prostředí, - příplatky za odpolední a noční směny a víkendy, - zdravotní dovolená, - roční zhodnocení mzdy, 13 plat dle výkonu, , Místo výkonu práce: Mánesova č.p. 1770, 356 01 Sokolov 1. Pracoviště: Lasting sport s.r.o., Mánesova, č.p. 1770, 356 01 Sokolov 1. Informace: Marta Walterová, +420 352 628 313,608 270 763.

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 23 720 Kč

Referenti a vrchní referenti Vězeňské služby ČR Strážný ve služební hodnosti vrchní referent. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23720 kč, mzda max. 33110 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky Mgr. Zuzana Brejchová 352 660 204, - e-mailem: zbrejchova@vez.hsl.justice.cz , , Upřesňující informace:, - uchazeč musí podle z. č. 361/2003 Sb. splňovat následující podmínky:, - občanství České republiky, - věk nad 18 let, - bezúhonnost, - úplné střední vzdělání s maturitní zkouškou nebo úplné střední vzdělání s výučním listem, zakončené maturitní zkouškou , - zdravotní, osobnostní a fyzickou způsobilost k výkonu služby, - není členem politické strany nebo politického hnutí, - nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost, , Pracovní doba:, - 6:45 - 14:45 hod., , Nabízíme : , - NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK ve výši 100 000,- Kč, - služební poměr na dobu určitou 3 roky se zkušební dobou 6 měsíců, po složení služební zkoušky je dále služební poměr na dobu neurčitou, , Zaměstnanecké výhody:, - možnost čerpání bezúročných půjček z fondu kulturních a sociálních potřeb, - rodinnou i dětskou, letní i zimní rekreaci ve vlastních rekreačních zařízeních, - sportovní vyžití (vlastní posilovna, sauna), - možnost ubytovávní, závodní stravování, - šest týdnů dovolené, , Místo výkonu práce: Vězeňská služba České republiky, Věznice Horní Slavkov, ulice Hasičská 785, 357 31 Horní Slavkov. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice h. slavkov, Hasičská, č.p. 785, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Zuzana Brejchová, +420 352 660 204.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 25 000 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař ostatní specialisté. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní doba: dle dohody. Pracoviště: Nemos sokolov s.r.o. - nemocnice sokolov, Slovenská, č.p. 545, 356 01 Sokolov 1. Informace: , .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 18 600 Kč

Všeobecné sestry bez osvědčení Všeobecná sestra bez osvědčením. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18600 kč, mzda max. 20700 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: čtvrtletní bonusy, nástup možný ihned, možnost dalšího vzdělávání, velký výběr benefitů, pracovní doba: dle dohody. Pracoviště: Nemos sokolov s.r.o. - nemocnice sokolov, Slovenská, č.p. 545, 356 01 Sokolov 1. Informace: Hanušová Hana, +420 608 070 836.

Trenér Jiří Novák nebyl s výkony svých svěřenců spokojený.

Volejbalisté si mysleli, že to mají v kapse

Sokolovský hokej

Černý den pro sokolovský hokej. Baník baráž nezvládl.

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 16:11

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 22:37

První půle? To bylo baroko, hněval se trenér Slovácka Kordula

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

včera 19:00

Marek Jankulovski: Baník musí stát na odchovancích

/ROZHOVOR/ Jedenačtyřicetiletý odchovanec, dlouholetý reprezentant a vítěz Ligy mistrů s AC Milán Marek Jankulovski se pokusí vrátit hrdý slezský klub Baník Ostrava zpátky mezi českou elitu.

Ostrov opět nehrál, ale o víkendu se konečně dočká

Ostrov – Letní dril, který měli mít fotbalisté divizního Ostrova protkaný přípravnými zápasy, nabírá na pořádných trhlinách.

Mariánské Lázně zamíří do Sokolova, čeká je U19

Mariánské Lázně – Fotbalová příprava nabírá na obrátkách. Své by o tom mohli povídat i mariánskolázeňští viktoriáni.

Sešívaní míří do Tachova

Karlovy Vary – Třetí přípravné utkání v rámci letního drilu nasměruje třetiligovou karlovarskou Slavii na půdu extřetiligového tachovského FK.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.