Hokejisté Sokolova sice naskočili do první třetiny aktivně, přesto ji nakonec vyhrála Slavia, za kterou skóroval v 11. minutě po individuální akci Tomáš Šmerha. Poté Západočeši zvýšili obrátky, ale brankáře Zajíčka dokázali překonat až ve druhé třetině, přesněji ve 23. minutě, kdy gólman Slavie kapituloval po střele Adama Křemena.

Ve 36. minutě si vzala Slavia vedení zpět, když využila přesilovou hru, kterou brankově zúročil Karel Klikorka, který překonal sokolovského brankáře Petra Hamalčíka tvrdou střelou od modré.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Divočinu v lázních urvala po nájezdech Olomouc

Baník však dokázal rychle odpovědět. Ve 38. minutě střílené nahození Rulíka před branku sešívaných sklepl do svatyně hostů kapitán Tomáš Rohan. Sokolov gólově udeřil na začátku třetí třetiny, kdy se podruhé zapsal do střelecké listiny Adama Křemen, ale ani baníkovci vedení neudrželi.

V 53. minutě totiž obstaral vyrovnání svou druhou trefou Tomáš Šmerha. Duel následně zamířil do prodloužení, ve kterém Sokolovu trefil bonusový bod Jaromír Kverka.

V sobotu 4. listopadu čeká hokejisty Baníku výjezd, když se od 17.30 hodin představí na ledě Třebíče

HC Baník Sokolov – HC Slavia Praha 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 23. Křemen, 38. T. Rohan (Rulík, D. Novotný), 42. Křemen (Osmík), 64. Kverka (Tomeček) – 11. Šmerha, 36. Klikorka (Knotek, Guman), 53. Šmerha (Průžek). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek, Belko, Baxa. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 602. HC Baník Sokolov: Hamalčík – M. Rohan, Tureček, Weinhold, Mlčák, Klejna, Maty. Beran – Kružík, Kverka, Tomeček – Vrdlovec, Přikryl, Csamango – Křemen, Osmík, V. Adamec – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta – Rulík. HC Slavia Praha: Zajíček – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek, Eliáš – Průžek, Kulda, Šmerha – Matě. Beran, Knotek, Guman – Všetečka, Žejdl, J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.