Na páteční exhibici nechyběl bývalý kapitán Baníku František Blumentritt. Do Sokolova přijel téměř po dvaceti letech. Stejně jako Pavel Kormunda na hornickém západě skončil v sestupové sezoně 1996/97. Ze Sokolova byl tehdy vyhozen už v listopadu, spolu s kolegou z obrany Romanem Rákosníkem, když se mužstvu přestalo dařit. „Podle mého názoru byly takové zásahy do týmu a další opatření předčasné, mužstvo by krizi překonalo samo," míní Blumentritt. Více se k tomu odchovanec Rokycan vracet nechce, i když i po letech je cítit z jeho hlasu hořkost. Není divu. Patřil k defenzivě Baníku neodmyslitelně celá prvoligová devadesátá léta. Poctivý bek.

Do Sokolova se vrátil rád. „Celou akci hodnotím velice kladně. Parta, která se tady sešla, na tom nebyla hokejově až tak špatně. Bylo to výborně zorganizované, což mě strašně překvapilo. Stejně jako to, že o exhibici měli lidi zájem. Je vidět, že fanouškovství je v Sokolově pořád, akorát tomu chybí lepší soutěž," myslí si František Blumentritt

Na rozdíl od některých pátečních spoluhráčů nemusel mít obavy z toho, jak zápas udýchá. „Pořád se udržuji, hraji na Plzeňsku krajskou soutěž, máme partu, rádi si jdeme zahrát," přibližuje.

S herním projevem svého týmu, který se v Sokolově po dlouhých letech na exhibici sešel, byl spokojen. „Myslím, že to bylo celkově v pohodě, byli tady kluci, kteří hokej umí hrát a kteří ho vždycky chtěli hrát," vysekává poklonu.

A vzpomínky na staré časy v Sokolově? „Byli jsme dobrá parta, vzpomínám na to rád. Když jsem tady začínal, byl tady Béďa Suchopár, Křéša Schildhabel, Milan Čejka, Pavel Kněžický a další. Když jsem končil, tak zase mladí kluci jako Jirka Hefert, který už tady bohužel není," vrací se bývalý kapitán Baníku do minulosti.

Samozřejmě to nejsou jen spoluhráči, do mysli se z tehdejších let vnořují i výsledky mužstva. Rovněž František Blumentritt byl u výhry nad Vsetínem. „Kdo tenkrát utkání viděl, tak musel být spokojený. Kde jsme v té době byli my a kde oni, a přesto jsme s nimi dokázali hrát vyrovnané zápasy. Jeden rok jsme hráli i o čelo první ligy, bylo to úžasné," vzpomíná.

O kvalitách tehdejších borců se přesvědčili i ti, kdo zavítali v pátek na exhibici. „Kdo na to koukal nezaujatým okem, tak viděl docela pěkný hokej. Myslím, že za všechny to ukázal Křéša Schildhabel," poukazuje.

Hokejový Baník Sokolov František Blumentritt na dálku sleduje. „Dva roky po sobě se nepovedlo postoupit a letos se hraje dole. Zaplať pánbůh, že město dalo peníze, jak jsem četl. Jsou jiná města, kde to tak není, a hokej se tam potácí ještě někde jinde," upozorňuje.

Co říká někdejší obránce Baníku na fakt, že je Sokolov již skoro dvacet let bez první ligy? „Je to hrozná škoda, vždycky tady byli lidi, kteří měli hokej rádi, kteří ho chtěli dělat, a dneska tady chodí na druhou ligu," krčí rameny.

Pokud bude příležitost, i František Blumentritt na hornický západ přijede dříve než opět za dvacet let. „Přišlo hodně lidí, líbilo se mi to. Takové akce se neodmítají, určitě bych se zase zúčastnil. Není to jen o hokeji, ale o tom, zase vidět bývalé spoluhráče, popovídat si s nimi."