„Fyzickou připravenost hráčů nám tyto testy, které děláme dlouhodobě, rozhodně ukázaly. Povedlo se nám udělat výrazný nárůst v průměru týmových bodů, takže i to je jeden z ukazatelů, který nám říká, že hráči pracovali opravdu dobře, a jsme s tím spokojeni. Jsme rádi, že se hráči snažili i přes nějaká drobná zranění. Například Adam Raška, který dorazil již se zraněnou rukou,“ uvedl k testům karlovarský asistent Tomáš Mariška. Nejlépe si z karlovarské družiny vedl Sebastian Gorčík, který posbíral 286 bodů, druhý v pořadí Martin Kohout 284, následoval Ondřej Beránek, Martin Rohan a Adam Rulík.

A co jednotlivé disciplíny? Šestiskok ovládl Adam Rulík, který doputoval na 17,40 metru. V běhu na 200 metrů dominoval Martin Kohout, tři měřená kola zdolal v průměru za 26,53 vteřiny.

Stejný hráč zvládl nejrychleji i 1500 metrů dlouhou trať, tu proběhl za 4:53 minuty. Pod činkou v benčpresu potom prokázal největší sílu vzhledem ke své váze obránce Martin Rohan, při hmotnosti 85,1 kilogramu si poradil se 150kilovým nákladem.