„My jsme věděli, že Kolín je velmi dobře organizované mužstvo, které výborně brání a je nebezpečné z brejkových situací, což se ukázalo. Kdyby nás nepodržel gólman Hamalčík, tak si myslím, že jsme měli větší starosti,“ říkal po utkání sokolovský trenér Tomáš Mariška. Baníkovci rozložili gólový počin do dvou třetin. V 6. minutě poslal Západočechy do vedení po spolupráci s Bernovským Václav Adamec.

Podruhé se Sokolova radoval ze vstřelené branky v 19. minutě, o kterou se postaral Adam Křemen, který brankově zužitkoval přihrávku Csamanga. Ve druhé třetině i přes šance na obou stranách branka nepadla, čímž si Baník udržel dvoubrankový náskok. Ten ve třetí periodě dokázal navýšit na rozdíl tří branek, když se ve skrumáži před brankou domácích gólově prezentoval kapitán Tomáš Rohan.

HC Baník Sokolov – SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 po nájezdech. Ilustrační foto.
Třebíč uspěla na západě Čech po nájezdech. Bonusový bod ji trefil Svoboda

Následně podržel západočeský výběr několika zásahy brankář Petr Hamalčík. V 51. minutě měl Sokolov výhodu přesilové hry, kterou po třinácti vteřinách dokázal využít, když se do střeleckých statistik zapsal Tomáš Vracovský. Domácí chtěli ve zbylém čase obrat o čisté konto sokolovského brankáře, ale ten kolínským hráčům nepovolil skórovat a připsal si na účet čisté konto.

„Byli jsme efektivní, drželi jsme se plánu, se kterým jsme sem přijeli, a když jsme potřebovali, tak jsme gól dali. A i když jsme udělali nějakou nějakou chybku dozadu, tak jsem rád, že jsme to dokázali zvládnout, a že jsme vyhráli poslední zápas v tomhle kalendářním roce. Chci všem popřát všechno nejlepší do nového roku a hlavně hodně zdraví,“ doplnil Mariška k vítěznému utkání, po kterém Baník poskočil v tabulce Chance liga na pátou příčku.

Chance liga, 31. kolo: Slavia - Sokolov 2:6
OBRAZEM: Famózní třetí třetina vynesla hokejistům Sokolova skalp Slavie

SC Marimex Kolín – HC Baník Sokolov 0:4 (0:2, 0:0, 0:2). Branky a nahrávky: 6. V. Adamec (Bernovský), 19. Křemen (Csamango, Vrdlovec), 43. T. Rohan (Šlechta, Weinhold), 52. Vracovský (Osmík, Tomeček). Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 1 105. Kolín: Soukup – Hampl, J. Šedivý, Pinkas, Kolmann, Naar, Š. Němec, Häusler – Vrhel, Skořepa, Z. Král – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, Gajda, Pajer. Sokolov: Hamalčík – Tureček, Mlčák, Weinhold, Bulka, Klejna, Krajčík, Benda – Tomeček, Kverka, Vracovský – Bernovský, Osmík, V. Adamec – Csamango, Vrdlovec, Křemen – Šlechta, T. Rohan, D. Novotný.